У Зеленського оцінили шанси на отримання грошей від МВФ в 2021 році

Шанси на те, що Україна встигне виконати всі умови в рамках програми співпраці з МВФ і отримає фінансування Фонду, перевищують 50%, зазначає Олег Устенко.

Україні буде легше пережити 2021 рік і стати на шлях стійкого економічного зростання з грошима МВФ. Таку заяву в інтерв’ю РБК-Україна зробив радник президента з економічних питань Олег Устенко, передає Banker.ua.

За словами Олега Устенка, Україні важливо домовитися про перегляд програми співпраці з Міжнародним валютним фондом в 2021 році одразу з кількох причин.

По-перше, цього року пікові виплати держборгу припадають на два місяці, один з яких – березень – вже пройдено, тоді як вересень ще попереду.

«Цього року потрібно повернути 600 млрд гривень боргу, з них 150 млрд гривень – відсотки», – пояснює економіст.

По-друге, продовжує експерт, Україна знаходиться в зоні дефіциту держбюджету: в нормальних умовах можна було б сказати, що показник як для бідної країни зависокий.

«Цього року він планується близько 5% ВВП», – зазначає Устенко, додаючи, що піти на зниження дефіциту в нинішніх умовах – рівноцінно тому, щоб відмовитися від сильного імпульсу для розвитку економіки.

Що стосується стимулювання економіки шляхом зменшення податків, то, за словами аналітика, ефект від таких стимулів може проявитися лише через 0,5-2 роки. Тому, зазначає він, в поточному році стимулювання за рахунок держбюджету неминуче, у 2022-му ж рівень дефіциту держбюджету необхідно різко знижувати – до 3% ВВП.

За словами Олега Устенка, фінансувати дефіцит бюджету без співпраці з МВФ реально, але вкрай складно і більш дорого.

Проте, відповідно до базового сценарію, угода між Україною та Фондом існує, і кошти повинні бути надані країні до вересня – як крайній термін розглядається липень, і до цього часу потрібно зробити все, що передбачено програмою.

«Як тільки будуть прийняті законопроекти, які стосуються судів і антикорупційних питань, я б вважав, що все, що було обіцяно, вже зроблено», – зазначає економіст.

За його словами, шанси на те, що Україна встигне виконати всі умови в рамках програми до зазначеного терміну і отримає фінансування МВФ, доволі високі.

«Точно вище, ніж 50%», – зазначає експерт.

Читайте також: Анна Лаєвська: «Ми будуємо комплекс для життя, який буде наповнений змістом та творчістю»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, Україна може отримати близько $2,73 млрд в рамках квоти на СПЗ, про додаткове виділення яких днями заявили в МВФ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)