Шахраї взялися за кредиторів: попередження від ФГВФО

У Фонді гарантування вкладів розповіли, як сьогодні вводять в оману кредиторів неплатоспроможних банків.

В Україні активізувалася група компаній, що пропонують кредиторам неплатоспроможних банків «допомогу» в поверненні коштів. Фонд гарантування вкладів закликає потенційних «клієнтів» таких компаній утриматися від оплати подібного роду «послуг», передає Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба ФГВФО, компанії, дії яких мають ознаки шахрайства, пропонують кредиторам неплатоспроможних банків, в тому числі вкладникам 200+ і юрособам, «допомогу» в поверненні коштів. Звісно, за певну плату.

Обіцяючи кредиторам прискорити повернення коштів, додають у Фонді, такі компанії свідомо вводять своїх клієнтів в оману, оскільки задоволення вимог кредиторів здійснюється лише за рахунок коштів, отриманих від реалізації активів неплатоспроможних банків і без участі будь-яких посередників.

«Закликаємо кредиторів бути обачними і утриматися від оплати таких «послуг», – зазначають в ФГВФО.

Фонд також нагадує, що з початку поточного року вже виплатив 4,3 млрд гривень, повністю погасивши вимоги кредиторів 4 черги «ВТБ БАНК» та задовольнивши до 87% вимог кредиторів 4 черги «Діамантбанку». Також на даний момент повністю задоволені вимоги кредиторів 7 черги банку «Юнисон» і виплачено до 39% коштів в погашення вимог кредиторів 7 черги «УкрБізнесБанку».

Кредиторам 7 черги «Кредитпромбанк» виплачено 7% від загальної суми акцептованих вимог, а кредиторам 7 черги «НК Банку» – 54% коштів.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що продаж активів шести збанкрутілих банків в період з 25 по 29 травня принесла більше 22 млн гривень. Продаж основних коштів банків дозволила отримати 16,13 млн гривень, а реалізація прав вимоги за кредитами – 6,34 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)