Ще один банк у США опинився під загрозою банкрутства

Аналітики вважають, що влада прагне швидко впоратися із системними ризиками, але ймовірність банківської кризи ще не вичерпана.

Акції каліфорнійського First Republic Bank обрушилися на 70% у ході останніх кількох сесій на тлі новин про крах двох банків у Сполучених Штатах. У результаті великі американські банки вирішили вкласти $30 млрд у депозити у First Republic Bank, щоб урятувати його від банкрутства, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Reuters.

Головний Telegram-канал банкірів

Угоду підготували за участю високопосадовців, у тому числі міністра фінансів США Джанет Йеллен, голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла та гендиректора JPMorgan Chase Джеймса Даймона, заявили обізнані джерела.

Акції First Republic виросли на 10% на новинах про порятунок, але впали на 18% на позабіржових торгах після того, як банк заявив, що призупинить виплату дивідендів і розкрив, скільки екстреної ліквідності необхідно.

Аналітики вважають, що влада прагне швидко впоратися із системними ризиками, але ймовірність банківської кризи ще не вичерпана.

У порятунку First Republic брали участь деякі з найбільших банків США, включаючи JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America, Wells Fargo, Goldman Sachs і Morgan Stanley. Про це свідчать заяви банків.

Банки у Сполучених Штатах запросили у ФРС рекордні суми екстреної ліквідності останніми днями, що призвело до збільшення розміру балансу центрального банку після кількох місяців скорочення.

«Я не думаю, що ми перебуваємо у центрі глобальної фінансової кризи. Балансові звіти набагато кращі, ніж у 2008 році, банки краще регулюються. Але люди стурбовані тим, що ризик є реальним, і це підриває довіру», – зазначила глава відділу австралійських акцій RBC Capital Markets Карен Йоррітсма.

фондовый рынок

Читайте також: Денім від Levi’s: чим Лівай Страусс заслужив всесвітнє визнання і як створив прибутковий бренд

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Bank of America, який є другим за величиною банком США, за кілька днів залучив понад $15 млрд депозитів і став одним із «великих переможців» на тлі банкрутства Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Capital та Signature Bank.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)