Ще в одній країні Євросоюзу завершується обмін готівкової гривні

гривна, доллар

За останній місяць подібні пільгові програми завершились у Нідерландах, Бельгії, Латвії, Литві, Швейцарії та на Мальті.

В Італії завершується обмін готівкової гривні на євро. 21 грудня 2022 року – останній день, коли українці в Італії мають можливість обміняти готівкові гривні на євро, передає Banker.ua з посиланням на сайт Національного банку України.

Головний Telegram-канал банкірів

Таку програму обміну валюти в Італії розпочали на основі угоди, укладеної між НБУ та Банком Італії. У рамках програми громадяни, які через війну вимушено залишили Україну та знайшли прихисток в Італії, мали можливість обміняти готівкову гривню на євро в певних італійських банках для задоволення життєвих потреб.

Як пояснили в Нацбанку, програма завершується через зниження кількості та сум таких обмінних операцій порівняно зі стартом обміну. Загалом станом на 16 грудня за період дії угоди українці обміняли на євро в Італії понад 10 млн грн.

Аналогічні програми вже завершилися у Польщі (9 вересня), Німеччині (30 жовтня), Швеції (13 листопада), Швейцарії (25 листопада), Литві (5 грудня), на Мальті (7 грудня), а також в Нідерландах, Бельгії та Латвії (9 грудня).

гривна

Читайте також: Кредитори дозволили Укрзалізниці відстрочку виплат за євробондами

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що з початку повномасштабної війни гривневі вклади фізичних осіб у банках збільшилися на 37%, бізнесу – на 11%. Про це сказав заступник голови Ради Національного банку Василь Фурман під час брифінгу “Стабільність банківської системи на 10 місяці війни”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)