Захмарні ставки залишилися в минулому: що чекає на депозитний ринок в 2021 році

Позитивним фактором для розвитку ринку депозитів у 2021 році може стати запровадження механізму віддаленої ідентифікації, зазначають в «Глобус Банку».

Клієнти банків потроху звикають до думки, що час захмарних депозитних ставок залишився в минулому. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів начальник департаменту роздрібного бізнесу «Глобус Банку» Дмитро Замотаєв.

За словами співрозмовника видання, 2020 рік став по-своєму унікальним для українського депозитного ринку: в цьому році зросла частка депозитів до запитання, портфель вкладів у валюті скоротився, а загальна тенденція до збільшення обсягу депозитів, незважаючи на зниження ставок, збереглася.

У 2020 році на депозитний ринок України вплинули кілька ключових факторів, зазначає Дмитро Замотаєв.

«Перший – це, звичайно ж, пандемія, яка кардинально змінила ставлення українців до взаємодії з фінансовими установами. Звідси – стрімке зростання популярності дистанційних сервісів, в тому числі для переоформлення депозитів», – говорить експерт.

В якості другого фактора представник «Глобус Банку» вказує подальше падіння депозитних ставок.

«Ставки в гривні плавно опустилися в середньому до 10%, а в іноземній валюті їхнє значення наблизилося до нуля. Незважаючи на численні попередження банкірів, це стало шоком для середньостатистичного українця, який звик непогано заробляти на депозитах, особливо валютних», – зазначає він.

Третій фактор, за словами Дмитра Замотаєва, пов’язаний з тим, що депозити стають більш «довгими».

В цілому ж, за словами співрозмовника Banker.ua, клієнти банків почали звикати з думкою, що час захмарних депозитних ставок залишилося в минулому.

«Привабливі і не завжди правдиві пропозиції про альтернативні способи збереження і примноження заощаджень приваблюють далеко не всіх. Депозит залишається найпростішим, найбільш зрозумілим і доступним механізмом зберігання та заробляння грошей, тому, впевнений, вже в останньому кварталі 2020 року і особливо в 2021 році тенденція до збільшення залишків за депозитами в національній валюті збережеться», – зазначає Замотаєв, додаючи, що ще одним важливим позитивним фактором для розвитку ринку депозитів може стати запровадження механізму віддаленої ідентифікації.

Читайте також: Споживче кредитування збільшується: огляд ставок у листопаді

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Національного банку України, в жовтні і на початку листопада спостерігається зростання депозитних вкладів з боку домашніх господарств, але в той же час відзначається зниження процентних ставок за депозитами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)