Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Що може обвалити гривню на початку 2022-го: у ICU озвучили прогнози
Експерти розповіли, що утримувало гривню на плаву у 2021-му і як зміниться ситуація на валютному ринку у 2022-му.
З початку року українська нацвалюта зміцнилася на 3,5% і однією з причин подорожчання гривні стали значні валютні надходження від трудових мігрантів, пише Banker.ua з посиланням на матеріали Економіка 24.
11 листопада гривня досягла річного максимуму в 26,06 грн на тлі зростання цін на сировинні товари, що посилило надходження валютної виручки в країну, а також надходжень від заробітчан, які надіслали за останні 12 місяців в Україну на 20% більше коштів, ніж у 2022-му.
За словами Віталія Сивача з ICU, зміцнення гривні цього року не зупинили навіть інтервенції регулятора: чиста купівля Нацбанком валюти на міжбанку з початку року становила близько $2 млрд.
Водночас, нагадує експерт, восени гривня почала здавати позиції через ескалацію конфлікту з РФ, зростання цін на газ, послаблення валютних надходжень у країну та падіння цін на руду на тлі спалаху «будівельної кризи» у Китаї.
На думку Сивача, негативно позначитися на вартості гривні в перші місяці 2022-го може потреба купівлі газу в сховища для проходження опалювального сезону, а також потреба аграріїв у поповненні запасів ПММ та добрив. І все це на тлі зростання цін на світових ринках.
В ICU припускають, що відтік валюти на початку 2022-го може призвести до короткострокового послаблення української нацвалюти до 29,50 грн/$ і більше.
Також вітчизняний валютний ринок наступного року реагуватиме на взаємини України з МВФ, посилення монетарної політики Федрезерва США та ЄЦБ, інфляційний тиск та інші фактори.
На думку Віталія Ваврищука з ICU, незважаючи на тиск, під яким опиниться гривня на початку року, валютний ринок у наступні 12 місяців буде стабільним, і середній курс долара в Україні у 2022-му становитиме 27,70 грн/$.
Читайте також: Багаті стають багатшими: як влаштований ринок інвестицій в Україні і чому краще інвестувати у свій бізнес
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Максима Орищака з «Центру біржових технологій», до 2 січня значних коливань на валютному ринку не передбачається: долар у продажу коштуватиме в середньому 26,90-27,2 грн/$.
Коментарі (0)