Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Що очікує на кредитну програму «5-7-9»: думка експерта
Щоб видати кредит, потрібно оцінити фінансовий стан позичальника і зробити прогноз по платежах. В особливий період всі ці процедури здійснити складно.
Під час карантину кредитна програма «5-7-9» навряд чи буде працювати. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла глава правління Айбокс Банку Галина Хейло.
За словами нашої співрозмовниці, в період карантину процедури, які передують видачі кредитів, здійснити складно.
«Спочатку оцінюється фінансове становище позичальника, потім проводиться прогноз по платежах. В особливий період всі ці процедури складно здійснити. А після карантину програма («5-7-9» – прим.ред.), думаю, запрацює знов», – прогнозує банкір.
Також, додає Галина Хейло, через карантин клієнти банків не можуть вчасно виконувати свої зобов’язання.
«У такому випадку важливо визнавати карантин форс-мажором. Це дозволить підключитися банкам і допомогти клієнтам пережити важкі часи. Відповідну нормативну базу Національний банк України вже розробив. Таке втручання може знадобитися до кінця року. Але якщо карантин затягнеться, тоді, звісно ж, довше», – зазначає глава правління Айбокс Банку.
А що ж з банківськими вкладами? За словами співрозмовниці Banker.ua, нагнітання ситуації може спровокувати відтік депозитних коштів.
«Далі алгоритм зрозумілий: ліквідність збільшуватиметься зростанням депозитних ставок. І це стане трендом на ринку», – говорить Галина Хейло, додаючи, що тенденція до зростання ставок буде недовгою, якщо банки швидко відновлять ліквідність.
«Далі піде зворотній процес на пониження», – резюмує експерт.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку керівника Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу, банківська система України добре підготовлена до подолання викликів кризи.
Коментарі (0)