В ЄЦБ розповіли, що очікує на єврозону на тлі вторгнення РФ в Україну

еврозона

Війна, розв’язана російським агресором в Україні, може спровокувати гостру нестачу продовольства у світі.

Через вторгнення російських військ в Україну та війну, що ведеться агресором у незалежній державі, країни єврозони зіткнуться з тривалою інфляцією. Про це в інтерв’ю Handelsblatt заявив заступник голови ЄЦБ Луїс де Гіндос Хурадо, повідомляє Banker.ua з посиланням на РБК-Україна.

За словами заступника голови Європейського Центробанку, через російську агресію країни єврозони зіткнуться із затяжною інфляцією. Так, якщо до вторгнення російських військ в Україну ЄЦБ прогнозував зростання ВВП за підсумками 2022 року на рівні 4%, то сьогодні Європейський Центробанк передбачає зростання економіки регіону приблизно на 2%.

Водночас, за даними ОЕСР, негативний вплив війни на економіку єврозони через високу залежність Європи від російських енергоносіїв може досягти 1,4%. Для США падіння може становити близько 0,9%.

За даними Reuters, в ОЕСР також прогнозують зниження зростання світового ВВП у 2022 році більш ніж на 1% та підвищення глобального показника інфляції на 2,5%.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто також зазначити, що, за даними ООН, війна, розв’язана російським агресором в Україні, і пов’язана з нею гуманітарна криза може спровокувати гостру нестачу продовольства у низці регіонів світу.

За словами координатора WFP (Всесвітня продовольча програма) Якоба Керна, якого цитує Голос Америки, оскільки Україна є ключовим виробником с/г-продукції, російська агресія на території незалежної держави загрожує продовольчій безпеці у всьому світі. Особливо йдеться про «гарячі точки».

Як зазначає експерт, ланцюжок постачання продовольства в Україні розвалюється, а рух товарів сповільнився через відсутність безпеки та небажання транспортників доставляти вантажі до місць ведення активних бойових дій.

Відомо, що понад 80% своєї пшениці з України імпортує Єгипет, а понад 50% – Ліван. Крім того, від української пшениці залежать такі країни, як Ємен, Туніс та Алжир.

график

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що міжнародне агентство S&P знизило рейтинг РФ, чиї війська вторглися до незалежної України, до переддефолтного.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)