Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Що робити з грошима під час війни і чи купувати валюту на чорному ринку: поради експертів
Після припинення бойових дій роботу валютного ринку в Україні буде відновлено у мінімальні терміни, прогнозує банкір.
Невідомо, які монетарні рішення буде ухвалено Нацбанком після завершення війни, тому купувати валюту на чорному ринку сьогодні не варто. Таку думку у коментарі Сьогодні висловив Олександр Болтян, який представляє компанію Esperio, повідомляє Banker.ua.
На думку Олександра Болтяна з Esperio, в умовах воєнного стану курс долара в Україні залишатиметься завищеним, і не факт, що сьогоднішнім покупцям валюти врешті-решт вдасться заробити на зворотній конвертації.
Експерт зазначає, що спрогнозувати, яким буде курс після завершення війни сьогодні неможливо через те, що офіційно купити валюту в Україні не можна.
«Ніхто не знає, які рішення щодо монетарної політики буде прийнято після завершення війни», – констатує Олександр Болтян.
Що ж до вибору готівка/картка, то, за словами експерта, громадяни, які мають накопичення готівкою, повинні розуміти, що пересування країною сьогодні супроводжуються ризиком втрати грошових коштів внаслідок грабежів та атак мародерів.
У той же час, готівка дає можливість купувати товари у разі, коли банки закриті та виникають проблеми з електронними платежами, додає аналітик.
Варто зазначити, що, на думку голови правління Юнекс Банку Івана Світека, роботу валютного ринку в Україні буде відновлено в мінімальні терміни, оскільки це є надзвичайно важливим для відновлення економіки.
Це, додає банкір у коментарі UBR.ua, стосується також валютних торгів, запозичень та інших операцій, які сьогодні обмежені або робота яких за умов війни призупинена.
Всі заборони, на його думку, завдяки фінансовій допомозі від закордонних партнерів, можна буде зняти якщо не першого ж дня після припинення бойових дій, то принаймні протягом першого тижня.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що через вторгнення російських військ в Україну фондовий ринок Європи втратив майже $7 млрд.
Коментарі (0)