Що станеться з багатими країнами в разі нового спалаху COVID-19: прогноз ОЕСР

Якщо другої хвилі пандемії і введення карантину уникнути не вдасться, світовий ВВП в 2020 році може впасти на 7,6%, попереджають аналітики.

Коронакриза завдала потужного удару по економіках провідних країн світу. Експерти ОЕСР прогнозують, що повернутися до докризових рівнів багатим державам буде вкрай важко, передає Banker.ua з посиланням на WSJ.

Згідно з даними, оприлюдненими ОЕСР, ВВП 37 країн-членів Організації економічного співробітництва і розвитку в II кварталі поточного року скоротився на 9,8% в порівнянні з показниками за січень-березень. Дане падіння є найзначнішим з 1960 року – тобто за всю історію ведення спостережень.

На думку аналітиків Організації, інтенсивне відновлення економік очікується в III кварталі поточного року, причому найоптимістичніші прогнози стосуються країн, які продемонстрували найбільший спад в квітні-червні.

Сьогодні ж на зростання економік найбільш тиснуть нові спалахи COVID-19 і обмеження, що вводяться в зв’язку з пандемією. Подібна ситуація, прогнозують в ОЕСР, зберігатиметься доти, доки вакцина від коронавірусу не з’явиться в широкому доступі.

У червневому звіті Організації йшлося про те, що в 2020 році світовий ВВП може впасти на 6%. Якщо ж другої хвилі пандемії і введення карантину уникнути не вдасться, то спад може виявитися більш глибоким – близько 7,6%.

Так, відомо, що Великобританія в II кварталі пережила спад ВВП на рівні 20,4%, тоді як падіння економіки США в цей період склало «всього» 9,5%. При цьому найслабший спад – на 3,2% – зафіксовано в Фінляндії.

Читайте також: Фокус на бізнес: банківські програми для ФОП

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, відповідно до очікувань аналітиків Moody’s Investors Service, падіння ВВП країн G20 цього року досягне 4,6%. На їхню думку, незважаючи на поступове відновлення глобальної економіки, ситуація й досі залишається вкрай нестійкою, і нинішня невизначеність в подальшому сприятиме стримуванню споживчих настроїв і довгострокових інвестиційних рішень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)