Фокус на бізнес: банківські програми для ФОП

14 Серпня 2020

Коронакризис боляче вдарив по економіці України і бізнесу зокрема. І якщо великі корпорації і компанії легше перенесли карантин і знайшли власні кошти для відновлення виробництва, то середньому і малому бізнесу довелося дуже непросто. Зниження обсягів виробленої продукції, вимушений простій протягом декількох тижнів, катастрофічний відтік клієнтів поставили під сумнів можливість продовження роботи малих підприємств. Щоб хоч якось підтримати бізнес у ці важкі часи, українські банки реалізують спеціальні програми для малого та середнього бізнесу. Banker.ua розбирався в тонкощах банківських ініціатив для ФОП.

Кредитування та фінансування

Розвиток бізнесу безпосередньо пов’язаний з певними витратами, а так як особистих коштів у малого бізнесу практично не залишилося, то все частіше доводиться вдаватися до кредитних продуктів різних банків. І тут фінансові установи пропонують широку лінійку продуктів: від кредитів і лізингу до кредитних карт, створених спеціально для банків.

Так, “Альфа-банк” пропонує кілька програм фінансування малого бізнесу. Це і знайома державна програма кредитування бізнесу “5-7-9”, і овердрафт, і кредити на розвиток бізнесу на суму 7,5 млн грн. При цьому процентна ставка становить від 12,2% до 21,6% річних.

“Райффайзен банк Аваль” також пропонує кредити на розвиток існуючого бізнесу, відкриття нового підприємства або інноваційного напрямку в бізнесі. Для ФОП найбільш підходящою є програма доступних кредитів “5-7-9”, а також кредитні картки для підприємців. Ліміт картки становить 300 тис. грн, а процентна ставка за кредитною карткою позначена на рівні 29,9% річних.

Банк “Південний” фокусується на роботі з підприємцями і готовий запропонувати кілька програм для малого бізнесу. Це і овердрафт, і зарплатний проект, і кредит на розвиток поточної діяльності банку. Щоб отримати такий кредит, необхідно звернутися безпосередньо до відділення банку. Сума кредиту і річна ставка будуть розраховуватися індивідуально, в залежності від поточного стану компанії позичальника. Кредит видається під заставу нерухомості, автотранспорту, товару в обороті, обладнання і т. д.

Зниження обсягів виробленої продукції, вимушений простій протягом декількох тижнів, катастрофічний відтік клієнтів поставили під сумнів можливість продовження роботи малих підприємств

“Ідея-банк” видає кредити для ФОП як для розвитку існуючого бізнесу, так і для відкриття нового підприємства. При цьому максимальна сума кредиту становить 500 000 грн, а процентна ставка розраховується індивідуально для кожного підприємства. У банку також є програма лояльності, яка дозволяє отримати знижку до 5%.

Державний “Ощадбанк” також реалізує програми підтримки малого та середнього бізнесу і пропонує програму доступних кредитів “5-7-9”, а також програми рефінансування бізнесу на суму до 3-х млн.грн. під 3% річних.

 

 Назва банку Кредит “5-7-9” Фінансування поточної діяльності Карти для підприємців Рефінансування
ПУМБ так так так так
Райффайзен банк Аваль так так так так
Правекс банк ні так так ні
Укрексімбанк так так так ні
Укргазбанк так так так ні

 

Зарплатний проект

Програми зарплатного проекту – одні з найпопулярніших для представників малого та середнього бізнесу. Основними критеріями вибору банку для реалізації даної програми є умови обслуговування, кількість учасників, а також розвиток мережі банкоматів і відділень.

“Укргазбанк” пропонує своїм клієнтам реалізацію зарплатного проекту. При цьому тариф за обслуговування для представників малого та середнього бізнесу становить всього 0,5%. Картки підключені до міжнародної платіжної системи MasterCard, що дозволяє користувачам брати участь у бонусній програмі платіжної системи.

“Правекс банк” пропонує вигідні умови для зарплатного проекту, який передбачає безкоштовний випуск платіжних карток для підприємств, безкоштовне обслуговування клієнтів з фондом оплати праці (ФОП) понад 49,9 тис грн і 0,5% за обслуговування, якщо ФОП становить менше 49,9 тис грн.

“Ідея-банк” пропонує зарплатний проект з тарифом за обслуговування в 0,3% щомісяця. При цьому банк пропонує безкоштовне підключення інтернет-банкінгу, випуск карт і безкомісійне зняття коштів в банкоматах банку.

 

Назва банку Тариф за обслуговування Тип карти Інтернет-банкінг Кількість банкоматів в мережі
ПУМБ 0%-0,5% Visa/MasterCard є понад 4000
Альфа-банк Персональний тариф Visa/MasterCard є понад 3000
Райффайзен Банк Аваль Персональний тариф Visa/MasterCard є понад 3000
Південный 0,60% Visa/MasterCard є понад 3000
Idea Bank 0,3% Visa/MasterCard є понад 3000

 

Також банки пропонують особливі програми розвитку бізнесу у сфері сільського господарства та відновлюваної енергетики. У деяких банках існують спеціальні програми кредитування на покупку еко-транспорту – електромобілів, а також на закупівлю транспорту та обладнання з Білорусії.

Детальніше про програми для малого та середнього бізнесу можна дізнатися на сайті банку або в його найближчому відділенні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: