Українці перестали брати кредити: що далі

10 Серпня 2020

У другому півріччі Національний банк України двічі знижував процентну ставку, яка сьогодні встановилася на рівні 6% річних. Такий захід призвів до здешевлення кредитів для населення і бізнесу. Так, на початок серпня середня процентна ставка за кредитами для суб’єктів господарської діяльності становить близько 10,6% річних, а для населення – 32,8% річних. Згідно з даними НБУ, в серпні частка чистих гривневих кредитів суб’єктам господарської діяльності скоротилася на 6,3%, а частка чистих гривневих кредитів фізичним особам скоротилася на 5%. Основною причиною зниження кредитування є коронакризис, який призвів до зменшення чистого прибутку підприємств і зниження доходів громадян. Які ставки за кредитами сьогодні пропонують українські банки населенню, розбирався Banker.ua.

Огляд кредитних ставок у серпні 2020 року

Незважаючи на те, що ставки за кредитами знижуються, все ж брати кошти досить дорого. Найбільший банк України “ПриватБанк” пропонує споживчі кредити клієнтам під 42% річних. Щоб скористатися кредитом, досить оформити карту “Універсальна”. Максимальна сума пропонованого кредиту становить 50 000 грн.

“Райффайзен банк Аваль” пропонує споживчі кредити готівкою на суму до 500 тис. грн під фіксовану процентну ставку від 39,9% до 52,9% річних. Термін кредиту до 72 місяців. При цьому банк вимагає мінімальний пакет документів, а рішення про видачу кредиту приймається за кілька годин.

ПУМБ пропонує кредити готівкою “Всеясно”. Користувачі можуть отримати до 300 тис.грн готівкою без разової комісії, страховки, з можливістю дострокового погашення. При цьому реальна річна процентна ставка складе 47,14%.

“Глобус Банк” кредитує клієнтів-фізичних осіб до 50% річних. При цьому розмір реальної процентної ставки становить 112, 75%. Максимальна сума кредиту становить 11 667 грн, а максимальний термін кредитування становить 36 місяців.

Для оформлення кредиту досить буде тільки паспорта та ІПН.

“УкрЕксімБанк” не видає кредити готівкою, зате готовий кредитувати клієнтів за допомогою кредитних карт. Найбільш привабливою пропозицією є “Кредитка”. Завдяки цьому продукту, клієнт може отримати від 5 000 до 50 000 грн на термін 36 місяців під 30% річних. Обов’язковий мінімальний платіж становить 10% від суми кредиту. Також можна погасити суму боргу однією сумою.

“Укргазбанк” пропонує кілька видів кредитів, у тому числі споживчі кредити під заставу депозиту. Максимальна сума кредиту становить 4 млн грн, а термін кредитування не перевищує 12 місяців. Процентна ставка по кредиту розраховується індивідуально і залежить від процентної ставки по депозиту.

Так, на початок серпня середня процентна ставка за кредитами для суб'єктів господарської діяльності становить близько 10,6% річних, а для населення - 32,8% річних

“Правекс Банк” пропонує кілька кредитних продуктів для своїх клієнтів. Для споживчого кредитування найбільш підходящим варіантом є “Європейський персональний кредит”. Сума кредиту становить від 50 тис.грн, а термін кредитування не перевищує 60 місяців. При цьому реальна процентна ставка становить 25,3%.

“ОТП Банк” пропонує українським клієнтам споживче кредитування до 500 000 грн на термін до 7 років. Реальна процентна ставка становить 65,5%.

Згідно з даними НБУ, в серпні частка чистих гривневих кредитів суб'єктам господарської діяльності скоротилася на 6,3%, а частка чистих гривневих кредитів фізичним особам скоротилася на 5%

Розглянемо кредитні ставки в інших банках.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: