Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, що станеться з гривнею після війни
Економіка України після війни не лише буде відновлена, а й отримає шанс якісно нової розбудови, зазначають у НБУ.
Нацбанк ніколи не дає прогнозів щодо курсу, але сьогодні є всі підстави вважати, що ситуація 2014-2015 років в Україні не повториться. Про це для НВ Бізнес заявив заступник голови Ради НБУ Василь Фурман, повідомляє Banker.ua.
За словами Василя Фурмана, завдяки швидким та своєчасним діям регулятора у перші години війни в Україні вдалося зберегти роботу банківської системи та уникнути паніки на валютному ринку.
Плюс, продовжує експерт, незважаючи на те, що нинішній масштаб викликів, з якими стикається банківський сектор країни, не можна порівнювати з викликами 2014-2015 років, завдяки реформам, що проводилися протягом останніх 6 років, та значному запасу фінансової міцності система справно працює навіть в умовах воєнного стану.
Також, зазначають у НБУ, за три тижні війни частка коштів населення у банківській системі зросла на 16%, а резерви Нацбанку сягнули $28 млрд, перевищивши довоєнний рівень.
Крім того, регулятор забезпечує банки ліквідністю та вимагає від них забезпечувати безперебійну роботу.
За словами Василя Фурмана, Нацбанк ніколи не дає прогнозів щодо курсу, але сьогодні є всі підстави вважати, що ситуація 2014-2015 років в Україні не повториться.
Так, зазначають у НБУ, на відміну від кінця 2013 року, наприкінці 2021-го суттєвих макроекономічних дисбалансів в українській економіці не було. Плюс очевидною є невідворотність суттєвого припливу валюти на повоєнне відновлення України – як у вигляді безповоротної фінансової підтримки від міжнародних партнерів, так і у вигляді ринкових залучень уряду/приватного сектору.
Заступник голови Ради НБУ також додав, що після війни регулятор повернеться до політики плаваючого обмінного курсу: нацвалюта може як послаблюватися, так і зміцнюватися.
«У нас є позитивний досвід запровадження цієї політики та поступового скасування адміністративних обмежень на валютному ринку протягом 2016-2021 років», – додав Василь Фурман.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами керуючого активами 1st Family Office Василя Матія, фінансова система України є стійкою і зможе функціонувати в нинішніх умовах протягом тривалого часу.
Коментарі (0)