Експерти розповіли, що відбуватиметься з гривнею у вересні й до кінця року

гривна, доллар

… і чи варто розраховувати на повернення до курсу 29 грн/$ після війни.

Тиск на гривню зберігатиметься як у вересні, так і до кінця 2022 року. Такий прогноз у коментарі Фактам ICTV озвучив інвестиційний банкір Сергій Фурса, повідомляє Banker.ua.

На думку Сергія Фурси, тиск на українську національну валюту зберігатиметься як наступного місяця, так і до кінця року.

«Мабуть, у вересні офіційний курс залишиться незмінним, так само буде на рівні 36,6 грн/$. На якому рівні буде на той момент курс чорного ринку, вгадати неможливо», – наголосив інвестбанкір.

Експерт також впевнений, що до довоєнних рівнів курс відкочуватися не буде. Крім того, незрозуміло, якою буде вартість гривні на кінець війни, бо складно передбачити, скільки вона триватиме.

Головний Telegram-канал банкірів

Економіст Борис Кушнірук, у свою чергу, прогнозує, що за відсутності негативних очікувань та емісії курс на готівковому ринку залишатиметься на поточному рівні – близько 40 грн/$. Повернення вартості гривні до показників, що існували до 24 лютого, за його словами, неможливе.

«На 2-3% може відкотитися, а до рівня 28 грн/$ – ні. Як він не відкотився, коли було 8 грн/$, потім стало 25 грн/$», – наголосив фахівець.

Водночас, за словами Бориса Кушнірука, після війни фінансова ситуація для громадян поступово покращуватиметься: зростатиме рівень доходів українців у доларовому еквіваленті за стабільного курсу валюти.

«Питання ж не у співвідношенні курсу гривні до іноземної валюти, долара. Питання в тому, скільки ви цих гривень заробляєте», – наголосив фахівець.

Економічний експерт Олексій Кущ та президент Київської школи економіки Тимофій Мілованов також зазначають, що на повернення до курсу 29 грн/$ після війни розраховувати не варто.

При цьому Мілованов називає реалістичним зміцнення гривні до позначки 36 грн/$.

доллар

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банки отримали можливість продавати клієнтам банківські метали із фізичним постачанням у відділеннях.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)