Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Директор з розвитку «Української біржі» розповів, що вплине на курс в 2021 році
Наступного року курс долара в Україні буде формуватися під впливом трьох ключових факторів, зазначає експерт.
Якщо коронакриза атакуватиме українську економіку і в 2021 році, то гривня опиниться під тиском незалежно від дій уряду. Таку думку в коментарі Thepage висловив директор з розвитку «Української біржі» Олексій Сухоруков, передає Banker.ua.
За словами експерта, наступного року курс долара в Україні буде формуватися під впливом трьох ключових факторів.
В якості першого чинника Олексій Сухоруков вказує ефективність уряду України. За його словами, зміцнення курсу нацвалюти можливе за умови проведення реформ, на тлі залучення інвестицій та покращення бізнес-клімату в країні.
Другим фактором, на який звертає увагу директор з розвитку «Української біржі», є пандемія коронавірусу. Тобто, пояснює аналітик, якщо коронакриза буде й далі атакувати українську економіку, провокуючи падіння виробництва, то гривня опиниться під тиском навіть на тлі реалізації найсміливіших реформ і антикорупційних дій.
Третій фактор, який впливатиме на курс наступного року, – світові ринки. За словами Олексія Сухорукова, поточна криза може погіршити ситуацію на фондових ринках і змінити ставлення інвесторів до ринків, що розвиваються. Таким чином, констатує експерт, все залежатиме від ситуації на розвинених ринках.
В даний момент, резюмує аналітик, особливих причин для хвилювання немає, але в умовах невизначеності, пов’язаної з пандемією, кожен зі згаданих вище факторів може розвиватися як за позитивним, так і за негативним сценарієм.
Читайте також: ТОП-5 акцій, в які слід інвестувати в поточному році
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами в.о. директора департаменту відкритих ринків Нацбанку Олексія Лупіна, регулятор не чекає на зниження курсу гривні «до екстремальних позначок» і навіть припускає можливість деякого зміцнення нацвалюти в жовтні-листопаді за рахунок додаткової пропозиції іноземної валюти від експорту агропродукції.
Коментарі (0)