У НБУ розповіли, що заважає українським банкам заробляти більше

З січня по вересень 2020 року через необхідність формування резервів під очікувані збитки українські банки заробили 37,6 млрд гривень.

У III кварталі, на тлі зниження кредитних ставок, попит на кредити з боку бізнесу та населення почав відновлюватися. Головним викликом для прибуткової діяльності фінустанов й надалі будуть втрати від погіршення якості кредитного портфеля. Про це йдеться в свіжому «Огляді банківського сектору», представленому НБУ, передає Banker.ua.

Згідно з даними регулятора, з липня по вересень 2020 року портфель чистих кредитів в гривні, виданих бізнесу, збільшився на 3,0%. Що ж стосується гривневих кредитів населенню, то в III кварталі їхній обсяг зріс на 3,9% (падіння в квітні-червні склало 5,0%).

У той же час, портфель чистих гривневих кредитів бізнесу досі залишається на 6,0% нижче торішніх показників, а річні темпи зростання позик населенню наприкінці вересня знизилися до 8,8% р/р.

У Нацбанку також зазначають, що чисті гривневі кредити на операції з нерухомістю протягом кварталу зросли на 6,9%, в той час як частка NPL з липня по вересень скоротилася до 45,6% кредитного портфеля (- 2,9 в.п.).

При цьому обсяг гривневих депозитів населення в III кварталі виріс всього на 1,2%, а приріст валютних вкладів склав 1,3% в порівнянні з попереднім кварталом.

Що ж стосується прибутку банківського сектору, то, за даними НБУ, з січня по вересень 2020 року через необхідність формування резервів під очікувані збитки фінустановам вдалося заробити 37,6 млрд гривень. Це на 22,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також: Споживче кредитування збільшується: огляд ставок у листопаді

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, українські банки вистояли в умовах пандемії COVID-19 і продемонстрували здатність відповідати викликам в сфері капіталу, прибутковості, ліквідності та інновацій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)