Через що банк можуть оштрафувати або віднести до категорії проблемних: у НБУ назвали 3 нові порушення

банк

Документ набуває чинності з дня, що слідує за датою його офіційного опублікування.

НБУ зможе застосовувати до банків заходи впливу, у тому числі й віднесення до категорії проблемних, за порушення законодавства щодо захисту критичної інфраструктури, кіберзахисту та інформаційної безпеки, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

НБУ розширив перелік підстав для застосування щодо банків-порушників таких заходів впливу, як письмове попередження, штраф та віднесення фінустанови до категорії проблемних.

Ці кроки можуть бути зроблені регулятором щодо банків, які порушують законодавство України щодо захисту критичної інфраструктури, кіберзахисту та інформаційної безпеки.

Так, уточнюють у НБУ, з моменту набуття чинності Постанови № 169, регулятор матиме право ухвалити рішення про віднесення банку-порушника до категорії проблемних у разі, якщо порушення нормативно-правових актів Нацбанку з питань захисту критичної інфраструктури, кіберзахисту та інформаційної безпеки спровокує:

  • масштабний негативний вплив на життєдіяльність банку та/або банківську систему,
  • загрозу безпеці інформації банку та його клієнтів.
Головний Telegram-канал банкірів

Плюс, повідомляють у НБУ, для цілей застосування таких заходів впливу, як письмове попередження, штраф та віднесення фінустанови до категорії проблемних за порушення вищезазначених норм законодавства визначено термін «системний кіберриск». Як пояснюють у Нацбанку, йдеться про ризик порушення стабільності банківської системи на тлі реалізації кіберзагроз щодо окремого банку, який має проблеми з кіберстійкістю.

Зміни до Положення про застосування НБУ заходів впливу, затвердженого постановою Правління Нацбанку № 346, внесено постановою Правління № 169. Документ набуває чинності з дня, що слідує за датою його офіційного опублікування.

НБУ

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ розширив список вимог щодо етичної поведінки колекторів при врегулюванні простроченої заборгованості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)