Швеція може відмовитися від готівки: в чому небезпека

Швеція – країна з найнижчим у світі показником готівки в обігу. Багато представників молодого покоління в країні не уявляють, як виглядає cash.

Пандемія COVID-19 може змусити шведів повністю відмовитися від готівки. Але експерти попереджають, що подібний крок таїть в собі багато «прихованих ризиків», передає Banker.ua, посилаючись на матеріали Bloomberg.

Швеція – країна з найнижчим у світі показником готівки, що перебувають в обігу. Згідно з даними Банку міжнародних розрахунків, у 2018 році на готівку доводилося 1,3% ВВП Швеції (в єврозоні даний показник 2 роки тому становив 10,9%, а в Штатах – 8,2%).

Глава шведського Центробанку Стефан Інгвес нещодавно заявив, що вже багато представників молодого покоління в країні не уявляють, як виглядає cash.

І спалах коронавірусу може значно прискорити перехід Швеції на цифрові платежі, змусивши північну країну повністю відмовитися від готівки.

Варто зазначити, що в умовах пандемії COVID-19 готівка в Швеції стрімко втрачає популярність: у онлайн-банку Klarna заявляють, що його клієнти використовують безконтактну оплату в 73% випадків, в той час як раніше цей показник становив 63%.

Плюс шведські батьки все рідше дають дітям гроші на кишенькові витрати, вважаючи за краще відкривати для них «цифрові скарбнички».

Відзначаючи переваги переходу на цифрові транзакції, аналітики Bloomberg говорять і про проблеми, з якими можуть зіткнутися шведи в разі відмови від готівки. Серед ризиків експерти вказують на можливі кібератаки і перебої в роботі цифрових мереж, в разі яких готівки для повернення до старої системи виявиться недостатньо.

Як зазначають в Bloomberg, наслідки подібних прецедентів можуть стати більш серйозними, ніж «старомодні» пограбування банків.

Читайте також: Міжнародні платежі в Україні: як це працює

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що корпорація Mastercard оголосила про запуск «пісочниці» для тестування CBDC: в ній банки зможуть вивчати потенціал національних цифрових валют і моделювати всілякі сценарії їхнього застосування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)