Українці «розмітають» швидкі кредити та нарощують борги перед МФО: свіжі цифри

За 9 місяців 2021 року загальна сума заборгованості українців перед мікрокредитними організаціями зросла на 5%.

«Швидкі» кредити в Україні стають дедалі популярнішими: їхня середня кількість у 2021 році зросла на 20%, передає Banker.ua з посиланням на дані Opendatabot.

За даними платформи, цього року середньомісячна кількість мікрокредитів в Україні зросла на 20%.

Загалом із січня по вересень 2021-го українські МФО (мікрофінансові організації) видали населенню кредитів на суму 49 млрд гривень, що на 261 млн грн більше, ніж за 12 місяців минулого року.

Головний Telegram-канал банкірів

Нагадаємо, загальна сума «швидких» кредитів, наданих мікрофінансовими організаціями протягом усього 2020 року, становила 48,7 млрд грн.

Що ж до середньої суми таких кредитів, то з кінця минулого року вона збільшилася з 4059 до 4515 гривень (+11%).

Як повідомляє Opendatabot, найчастіше українці оформлюють «швидкі» позики онлайн: частка таких продуктів у загальній кількості мікрокредитів становить 85%.

Слід зазначити, що клієнти МФО продовжують нарощувати заборгованість перед мікрокредитними організаціями: за 9 місяців 2021 року загальна сума боргу зросла на 5%. Тільки за простроченими кредитами українці заборгували МФО 15,6 млрд грн.

Читайте також: Акції іноземних компаній: чим українців приваблює цей ринок і чому це має зацікавити банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у січні-жовтні неплатоспроможні банки погасили вимоги своїх кредиторів на суму 3 288,3 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)