Мінус один: в Україні стало менше системно важливих банків

Фінустанові, що втратила статус системної важливості, доведеться дотримуватися підвищених вимог регулятора протягом наступних 12 місяців, нагадують в Нацбанку.

НБУ скоротив список системно важливих банків, виключивши з торішнього переліку «Кредобанк», передає Banker.ua.

Згідно з інформацією, наданою НБУ, в 2021 році до переліку системно важливих банків увійшли 13 фінустанов.

До актуального списку входять такі банки, як «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Альфа-Банк», «ТАСкомбанк», «УкрСиббанк», «ОТП банк», «А-Банк», «Райффайзен банк Аваль», «Універсал банк», ПУМБ і «Південний».

«Кредобанк» в 2021 році з переліку було виключено. Проте, нагадують в Нацбанку, фінустанові, що втратила статус системної важливості, доведеться дотримуватися підвищених вимог регулятора ще протягом наступних 12 місяців.

Так, підвищені вимоги покликані забезпечити високу стійкість системно важливих банків. Залежно від рівня системної значущості фінустанов, плюс до нормативного значення достатності капіталу для таких банків передбачений буфер системної важливості, терміни активації якого будуть визначені регулятором у другому півріччі 2021-го.

Для «ПриватБанку» буфер системної важливості в 2021 році складе 2%, тоді як для «Ощадбанку», «Укргазбанку» і «Укрексімбанку» – 1,5%, а для «Альфа-Банку», «ТАСкомбанку», «УкрСиббанку», «ОТП банку», «А-банку», «Райффайзен банку Аваль», «Універсал банку», ПУМБ і «Південного» – 1%.

Також, повідомляють в НБУ, системно важливі банки зобов’язані розробляти плани відновлення діяльності відповідно до вимог регулятора і виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше 20%.

Читайте також: Кирило Чихрадзе (Blockchain Crystal): «Банки України почнуть відстежувати та регулювати криптотранзакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор оголосив про відновлення стрес-тестування українських банків: на найближчі 12 місяців заплановано перевірку 30 фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)