Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Це не міфічний курс»: експерт описав ситуацію на валютному ринку України
За курсом НБУ здійснюються обмінні операції на готівковому ринку, констатує експерт.
Фінансова система України є стійкою і зможе функціонувати в нинішніх умовах протягом тривалого часу. Таку думку висловив керуючий активами 1st Family Office Василь Матій, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Finance.ua.
Як зазначає експерт, сьогодні готівковий курс у містах України, в яких не ведуться бойові дії, ненабагато відрізняється від безготівкового, зафіксованого регулятором на період дії воєнного стану.
«Це свідчить про те, що це не міфічний курс, який НБУ написав, зафіксував і все. Це реальний курс, за яким відбуваються обмінні операції на готівковому ринку, операції із купівлі криптовалюти», – констатує Василь Матій.
Поточна курсова ситуація, за словами керуючого активами 1st Family Office, є показником того, що фінансова система України є стійкою і зможе функціонувати в нинішніх умовах протягом тривалого часу.
На світовому ринку долар вранці 25 березня падає в парах із основними валютами, а його індекс з початку торгів опустився до 98,46 пункту (-0,33%).
Так, євро в п’ятницю подорожчав до валюти США до позначки 1,1032, у парі з ієною долар послабився до 121,45, фунт стерлінгів зріс до $1,3218, а валюта Австралії зміцнилася до $0,7530.
За словами фінансиста Еріка Наймана, зараз визначаються контури нової світової валютної системи, і вона навряд чи буде побудована на нафтодоларі, оскільки прив’язка світової валюти до енергоносіїв не буде потрібна ані США, ані КНР.
На думку експерта, перехід до нової валютної системи відбудеться вже найближчими роками.
«Швидше за все це буде знову ж таки долар, але прив’язаний до іншої макроекономічної моделі, оскільки стара, що базувалася на нафті, дала збій ще в 2013 році», – розмірковує Найман.
Він припускає, що в перспективі Штати наполягатимуть на цифровому доларі, тоді як Китай спробує розширити зону впливу юаня. Проте сьогодні альтернативи долару як світовій резервній валюті немає.
Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами голови Мінфіну Сергія Марченка, сьогодні є всі передумови для збереження курсової стабільності в Україні.
Коментарі (0)