Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Заходи, вжиті Нацбанком, дозволили заспокоїти ситуацію на валютному ринку – голова правління Райфу
З точки зору валютного контролю, НБУ відреагував на початок військових дій абсолютно правильно, зазначають у банку.
На сьогоднішній день обсяги «чорного ринку» валют в Україні несуттєві і після закінчення війни, зі зняттям валютних обмежень, він поступово знизиться. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив голова правління українського Райффайзен Банку Олександр Писарук, повідомляє Banker.ua.
За словами банкіра, з погляду валютного контролю Нацбанк відреагував на початок військових дій в Україні абсолютно правильно: йдеться, зокрема, про обмеження операцій на валютному ринку та фіксацію курсу національної валюти.
«Ми завжди говорили, що в нормальних умовах плаваючий гнучкий курс – це правильно, але не під час війни», – зазначає права правління Райфа, додаючи, що всі вжиті регулятором заходи дозволили значною мірою заспокоїти ситуацію на валютному ринку.
Так, за словами Олександра Писарука, за умов жорстких адміністративних обмежень та фіксації курсу в Україні функціонує «чорний ринок». Тим не менш, відхилення курсу на чорному ринку від офіційного доволі незначне.
«Якщо ви згадаєте 2014-15 роки, то були періоди, коли таке відхилення сягало 50-70%. На сьогоднішній день, залежно від регіону, це приблизно 10-20%», – нагадує співрозмовник агентства.
Крім того, додає банкір, обсяги «чорного ринку» в Україні невеликі, і він скоротиться ще більше в міру завершення війни та поступового зняття регулятором обмежень.
Банки в поточних умовах, зазначає Олександр Писарук, фактично можуть придбати валюту один в одного лише під критичний імпорт, хоча цей перелік є досить широким.
«Експортери продають валюту, купують її під критичний імпорт. Так, на міжбанку обсягів менше, але вони є, і все працює нормально. Все налагодилося», – констатують в українському Райффайзен Банку.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами Дениса Шмигаля, незважаючи на військові дії, банківська система України встояла і стала «стрижнем стабільності в нашій економіці».
Коментарі (0)