Скільки коштуватиме долар в Україні, якщо НБУ повернеться до плаваючого курсу – прогноз

доллар

Споживча інфляція в Україні найближчими місяцями залишатиметься на рівні 15%.

Якщо військова ситуація дозволить Нацбанку повернутися до плаваючого курсу, слід очікувати на девальвацію гривні до рівня 33 грн/$. Такий прогноз озвучили аналітики інвесткомпанії Dragon Capital, повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Згідно з очікуваннями експертів Dragon Capital, протягом дії військового стану Нацбанк України триматиме фіксований курс на рівні 29,25 грн/$. Щодо ослаблення валютних обмежень, то робити це регулятор буде обережно, з урахуванням можливого впливу такого кроку на фінансову стабільність.

«Завдяки очікуваному великому припливу зовнішнього фінансування до бюджету НБУ зможе нарощувати ЗВР і буде достатньо ресурсів, щоб підтримувати валютний курс інтервенціями», – прогнозують аналітики інвестиційної компанії.

Якщо ж військова ситуація дозволить повернутися до плаваючого курсу, то, на думку експертів, слід очікувати на девальвацію гривні до рівня 33 грн/$.

Споживча інфляція в Україні, за даними Dragon Capital, у 2022 році залишатиметься на рівні 15% завдяки стабільному курсу нацвалюти, а також низці антиінфляційних заходів, які вживає Кабінет Міністрів і Верховна Рада.

2023 року експерти прогнозують зниження інфляції до 10%.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто також зазначити, що, за оцінками Dragon Capital, падіння економіки України у березні 2022-го досягло 45% (порівняно з аналогічним періодом 2021-го).

Оцінюючи перспективи української економіки у 2022 та 2023 роках, компанія розглядає кілька сценаріїв:

  1. Якщо бої продовжаться в межах тих територій, які були окуповані військами агресора станом на середину квітня, а ризик ракетних ударів залишиться високим, ВВП України у 2022 році скоротиться на третину і навряд чи зростатиме 2023-го.
  2. За умови стійкого припинення вогню найближчими місяцями економіка України за підсумками поточного року скоротиться на 25%, а в наступному зросте на 6,5%.
  3. Якщо поряд із припиненням вогню в України з’явиться доступ до Чорного моря для комерційного судноплавства, країна зможе наростити обсяги експорту до 70% довоєнного рівня: падіння ВВП 2022-го становитиме 22%, а зростання ВВП 2023-го – 10%.

подписание документа

Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку членів Ради фінансової стабільності, емісійне фінансування державного бюджету Нацбанком має бути мінімізоване з метою подальшого збереження фінансової стабільності.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)