Скільки коштуватиме долар в Україні наступного тижня: прогнози

Українські банкіри розповіли, до якого курсу готуватись українцям 1-5 листопада.

На початку листопада курс гривні до долара перебуватиме у коридорі 26,15-26,35 грн/$. Такий прогноз у коментарі Banker.ua озвучив провідний експерт департаменту казначейства та фінансових інститутів «ОТП Банку» Антон Курінний.

На початку наступного місяця в «ОТП Банку» прогнозують невелике зростання курсу через виплату дивідендів та активність нафтовиків до рівнів 26,35-40 грн/$. Після цього експерти допускають чергове зміцнення гривні до рівня мінімуму року на продажах від інвалюти аграріями та IT-сектором.

«Ймовірний коридор – 26,15-26,35 грн/$», – зазначив Антон Курінний, озвучуючи прогноз на перший тиждень листопада.

Головний Telegram-канал банкірів

У банку «Південний» у свою чергу допускають посилення волатильності курсу після засідання комітету відкритих ринків ФРС.

«Важливою буде реакція міжнародних фінансових ринків на рішення та сама комунікація ФРС і, відповідно, напрям зміни вартості долара у світі. Очікуваний діапазон для гривні є доволі широким – 26,15-26,45 грн/$», – прогнозує аналітик стратегічного розвитку банку «Південний» Костянтин Хведчук.

Герман Марченко, який очолює департамент казначейства АТ «КІБ», прогнозує у листопаді профіцит валютної виручки через високу вартість енергоносіїв та низькі обсяги імпорту.

«Протягом листопада чекаю на ревальвацію гривні до рівнів 26,10 – 26,50 грн/$. Ймовірно, Нацбанк оперативно стримуватиме значне зміцнення гривні», – зазначає експерт.

Сергій Гнезділов із «Радабанку» прогнозує курс долара з 1 по 5 листопада на рівні 26,30-26,55 грн/$ та діапазон для євро 30,40/30,90 грн/€, тоді як Руслан Королик із Forward Bank очікує на зміцнення гривні до 26,25-26,40 грн/$.

Ганна Волуйчак із «Юнекс Банку» зазначає, що на початку листопада Міністерство фінансів має виплатити інвесторам відсотки за раніше розміщеними паперами на суму 1,4 млрд гривень: цього обсягу недостатньо, щоб суттєво вплинути на курсові тренди.

«При цьому на долар тиснутиме надмірна пропозиція. На тлі зміцнення гривні зараз експортери намагаються не дотримуватись виручки і дуже активно продають валюту. Попит при цьому залишається дуже обмеженим. Я поки що не бачу причин для розвороту цього тренду: карантинні обмеження посилюються по всій країні, що знижує активність імпортерів», – зазначає банкір.

Читайте також: Автомобіль прямо зараз: де оформити автокредит в жовтні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що середня ціна золота в III кварталі склала $1789,5 за унцію: це на 1% нижче, ніж у квітні-червні поточного року, і на 6% нижче, ніж у липні-вересні 2020-го.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)