Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Базовий сценарій є малореалістичним: в НБУ розповіли, скільки отримає Україна від МВФ цього року
Україна продовжуватиме співпрацю з МВФ, але під час планового перегляду програми мають бути враховані не тільки інтереси міжнародних інвесторів, зазначає Богдан Данилишин.
Базовий сценарій, який передбачає отримання двох траншів кредиту МВФ до кінця поточного року, є малореалістичним. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Ради Нацбанку, екс-міністр економіки України Богдан Данилишин, пише Banker.ua.
За словами голови Ради Нацбанку, Україна продовжуватиме співпрацю з Міжнародним валютним фондом, оскільки підтримка з боку зарубіжних партнерів є однією з умов нашої макрофінансової стабільності.
У той же час, додає експерт, під час планового перегляду програми співпраці з МВФ повинні бути враховані не тільки побажання міжнародних інвесторів, а й національні інтереси України.
На думку Богдана Данилишина, базовий сценарій, який передбачає отримання Україною двох траншів кредиту МВФ до кінця 2020 року, а саме у вересні та грудні, не є реалістичним.
«Швидше за все, ми можемо розраховувати на отримання траншу в IV кварталі 2020 року», – прогнозує економіст.
Також, за його словами, до кінця поточного року курс української нацвалюти залишатиметься близьким до нинішніх показників.
З одного боку, зазначає Богдан Данилишин, позитивне сальдо поточного рахунку свідчить про відсутність тиску фундаментальних факторів на знецінення гривні. З іншого боку, 5 років поспіль простежується тенденція до скорочення прямих інвестицій в українську економіку.
«Уряду спільно з Нацбанком треба відпрацювати план дій для залучення інвестицій в реальну економіку з метою забезпечення її зростання і збільшення кількості робочих місць в країні», – додає експерт.
Читайте також: Ставки за депозитами зовсім низькі. Кажуть, можна відкрити накопичувальний рахунок. Чим він відрізняється від вкладу?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, Україні вже давно не потрібні кошти МВФ, і останній кредит можна було не брати.
Коментарі (0)