ico
Сб, 18 Вер
USD 26.7028 ico
EUR 31.4626 ico
RUB 0.36832 ico
RU
USD 26.7028 ico
EUR 31.4626 ico
RUB 0.36832 ico

Ставки за депозитами зовсім низькі. Кажуть, можна відкрити накопичувальний рахунок. Чим він відрізняється від вкладу?

8 карток, 18 Вересня 2021
1
Депозити останнім часом не радують. Чув, деякі відкривають накопичувальні рахунки

НБУ, слідуючи своїй монетарній політиці, продовжує знижувати облікову ставку, а разом з цим падають і ставки по депозитах в банках. Все менша прибутковість вкладів не влаштовує українців – це просто невигідно. До того ж, багато фінустанов не дозволяють вкладникам достроково знімати гроші з депозиту. Або дозволяють це зробити, але зі штрафом. Тому клієнти замислюються над тим, що потрібна альтернатива – більш прибутковий і безризиковий спосіб зберігання коштів. У цьому випадку деякі дійсно користуються накопичувальними рахунками.

2
Можна докладніше? Це що, заміна депозитам?

Накопичувальний рахунок не можна вважати повноцінною альтернативою строковими депозитами. Це фінінструмент із трохи іншою метою. Його відмінність від вкладу в тому, що клієнт не обмежений нічим: можна поповнити рахунок або зняти гроші в будь-який час. Але не варто думати, що відсотки тут вищі. Класичні депозити пропонують найчастіше все ж більш високу відсоткову ставку. Зате при накопиченні банк нараховує ще й відсоток на залишок. Справа лише в бажанні клієнта, чи хоче він вигідніше зберігати гроші або мати доступ до своєї «скарбнички».

3
А чи це не ті «скарбнички», про які мені в банку постійно розповідають?

Так, ті самі. Мабуть, про «скарбничку» в Приват24 чули всі. Це один з видів накопичувального рахунку. Щоб клієнт мав можливість поповнити свій грошовий запас, банк може прив’язати цей рахунок до його карти (зарплатна, пенсійна або дебетова – не важливо). І можна за бажанням переводити гроші між рахунками або робити це автоматично щомісяця. Ну або ж накопичити на відсотках від суми кожної вашої транзакції. До речі, раз на рік Приват нараховує 10% на залишок на рахунку – це плюс. Але мінус, що, якщо знімеш гроші раніше, відсотки «згорять».

4
Не хочу збирати з покупок - можна мені нормальний накопичувальний рахунок? Скільки грошей потрібно для старту?

У принципі, банки в Україні не надто обмежують клієнтів при відкритті такого рахунку. «Пороговими» в деяких випадках можуть стати навіть смішні 2 грн, як у того ж ПриватБанку. В Ощаді й Альфа-Банку, наприклад, взагалі не встановлена ​​мінімальна сума. Є банки, які стартують від 100 грн, наприклад, ОТП Банк або Райффайзен Банк Аваль.

5
Це добре, але мене цікавлять ставки!

На даний момент ставки за накопичувальними вкладами (так, це те саме) у гривні доходять в основному до 10% річних. Такий відсоток пропонує Альфа-Банк (але там є кілька різних пакетів послуг – від 8% до 10%) і Укргазбанк. Ощадбанк дає 9%, ПУМБ – 7%, Райффайзен – 6% (теж використовується диференційована ставка), ОТП – 5,5%, Укрексімбанк – 4% – поки одна з найменших ставок.

6
І що, я повинен обмежитися тільки гривневими заощадженнями?

Відкрити накопичувальний рахунок можна й у валюті. Але самі розумієте, тут вже точно не буде високих відсотків. Знову ж тішить одне – можна знімати валюту і поповнювати, коли необхідно. Але в основному за іноземну валюту банки накидають від 0,01% (долар). Досить символічних дохід. Наприклад, Альфа-Банк пропонує 0,2% (долар) і 0,01% (євро), Ощад – 0,5% і 0,25% відповідно, Укргазбанк – 1,5% і 0,1% (підвищена). В Укрексімбанку, крім рахунку в доларах під 1,1% і євро під 0,1, можна відкрити рахунок у фунтах стерлінгів під 0,1%.

7
Ну є ж якісь мінуси в цьому?

Звичайно, з накопичувальними рахунками не все так просто. Наприклад, за депозитом у вас фіксується ставка до кінця терміну дії договору, а за накопичувальним рахунком, буває, банк може раптово знизити ставку. Це пов’язано з тим, що при накопиченні гроші можуть пролежати невизначений час, досить тривалий, але ситуація на ринку активно змінюється, що обумовлює прибутковість рахунку.

У випадку зі «скарбничками» важливо також не забувати про комісії за зняття або переказ з рахунку – таке може бути.

8
Зрозуміло, і що в результаті виграшніше: депозит або рахунок?

Як уже сказано, накопичувальний рахунок не замінить класичний депозит. Але інтерес до перших зростає через тривале падіння депозитних ставок. Прибутковість рахунків для накопичення може практично зрівнятися з депозитами, і в цьому випадку «в плюс» накопиченню зіграє його гнучкість. На сайті Banker.ua ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією про банки України та підібрати для себе найбільш вигідну пропозицію.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×