Історичний рекорд: скільки валютних надходжень забезпечила українська ІТ-індустрія

аналитик

На початок 2023 року ІТ-бізнес сплатив сумарно на 16% більше податків і зборів, ніж у 2021 році – 32,2 млрд грн.

ІТ-індустрія за підсумками 2022 року забезпечила валютні надходження в українську економіку в розмірі $7,34 млрд, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення IT Ukraine Association і на дані Національного банку.

Головний Telegram-канал банкірів

У порівнянні з 2021 роком обсяг ІТ-експорту збільшився на $400 млн.

Станом на 1 січня 2023 року сума податків та зборів до зведеного бюджету України, сплачена ІТ-бізнесом, становить 32,2 млрд грн, це на 4,4 млрд грн або на 16% більше за показник 2021 року. При цьому збільшилася кількість платників податків за ІТ-КВЕДами, а саме фізичних осіб-підприємців.

«Цифра у понад $7 млрд від експорту комп’ютерних послуг є унікальною ще й тим, що це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі, якого було досягнуто саме під час війни», – наголосив виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.

Читайте також: Податкові нововведення: історія легалізації та перспективи для IT-галузі в Україні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев оприлюднив концепт «Податкової у смартфоні» та запрошує всіх зацікавлених до його обговорення. План із диджиталізації податкової служби на 2023 рік Гетьманцев оприлюднив у Телеграмі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)