Шевченко розповів, скільки заборгували банкрути Нацбанку і скільки вже вдалося повернути

Із загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед НБУ на сьогоднішній день вдалося повернути 28% коштів, зазначають в Нацбанку.

Поверненням активів збанкрутілих банків зайнялася спеціально створена Міжвідомча група, перше засідання якої пройшло 1 квітня під головуванням Дениса Шмигаля, передає Banker.ua.

Як зазначає прес-служба ФГВФО, питання повернення активів неплатоспроможних банків вийшло на державний рівень.

За словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, який брав участь в засіданні, із загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед НБУ, що становить 56,8 млрд гривень, на сьогоднішній день вдалося повернути 28%: йдеться про 15,8 млрд гривень.

У Нацбанку зауважують, що повернення цієї суми вдалося досягти за рахунок реалізації активів збанкрутілих банків, переданих в заставу НБУ.

При цьому, додає Кирило Шевченко, більшу частину забезпечення банків ФГВФО вже реалізував на відкритих торгах, і залишку застави майнових поручителів для погашення заборгованості банків за наданими кредитами рефінансування буде недостатньо – йдеться про суму в 41 млрд гривень.

Варто зазначити, що крім роботи з прямою заставою неплатоспроможних банків НБУ здійснює стягнення заборгованості за рефінансом з майнових та фінансових поручителів.

Так, із 105 справ з вимогами НБУ до майнових поручителів (загальна сума – 36,7 млрд гривень), які перебували на розгляді судів, задоволено 56 позовів на суму 9,8 млрд гривень. 35 позовів на суму 7,32 млрд гривень – на стадії розгляду.

Що ж стосується роботи з фінансовими поручителями неплатоспроможних банків, то всього регулятор подав 10 позовів на суму 10,7 млрд гривень, з яких вже задоволено 3 позови на 1,95 млрд грн. 7 позовів на суму 8,76 млрд гривень все ще розглядаються судами.

На думку Кирила Шевченка, в рамках міжвідомчої групи мають бути створені експертні підгрупи для оперативного напрацювання пропозицій щодо змін до законодавства, вироблення єдиної політики та координації зусиль для повернення активів неплатоспроможних банків.

Плюс глава Нацбанку виступив за посилення роботи всіх правоохоронних органів для недопущення роздробленості та неузгодженості дій навколо кримінальних проваджень за фактами виведення активів збанкрутілих банків.

Читайте також: Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи це так і де краще взяти кредит?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українські держбанки скоротили портфель непрацюючих кредитів до 57,4%: за підсумками минулого року обсяг NPL в банках держсектору сягнув 310 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)