Скільки заробили українські банки в січні-березні: дані НБУ

У січні-березні 2020 року чистий прибуток українського банківського сектору перевищив 16 млрд гривень.

У I кварталі 2021 року українські банки заробили на 32% менше, ніж в січні-березні 2020-го, але істотно більше, ніж за підсумками попереднього кварталу, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

Згідно з даними НБУ, чистий прибуток українських банків в I кварталі 2021-го склав 10,9 млрд гривень, що на 32% менше, ніж в січні-березні минулого року. У той же час, нинішній результат банківського сектору значно перевершує підсумки IV кварталу 2020-го: тоді заробіток фінустанов склав всього 2,1 млрд гривень.

В якості основного чинника, що перешкоджав зростанню доходів банківських установ в січні-березні, регулятор вказує зміну справедливої ​​вартості цінних паперів. Так, зазначають в НБУ, якщо в I кварталі 2020 року сукупний результат від операцій купівлі-продажу і переоцінки склав 7,7 млрд гривень, то в перші три місяці 2021-го показник зафіксовано на рівні «мінус» 5,1 млрд грн.

Що ж стосується резервів під очікувані збитки, сформованих банками в січні-березні, то їхні обсяги скоротилися до 2 млрд гривень (-58,3% р/р), тоді як в I кварталі 2020 року показник становив 4,7 млрд грн.

Чистий процентний дохід за підсумками попередніх трьох місяців виріс на 21,9% (в 2020-му – 6,8% р/р), а чистий комісійний дохід збільшився на 15,1% р/р (роком раніше – на 7,9 % р/р).

У Нацбанку заначають, що прибуток сектору в I кварталі 2 021-го став менш концентрованим: якщо в 2020 році 5 найбільш прибуткових банків сформували 83% всього прибутку, то в січні-березні показник склав 57%.

Варто також зауважити, що 66 з 73 платоспроможних українських банків сьогодні залишаються прибутковими, тоді як збитки на загальну суму 0,1 млрд гривень в I кварталі отримали лише 7 фінустанов.

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор представив список об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України. До переліку увійшли системно важливі банки і фінустанови, 75% від статутного капіталу яких володіє держава.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)