Скільки заробили і скільки втратили банки на початку 2020 року: дані НБУ

Після виходу з карантину банки повинні бути готові підтримати бізнес, забезпечивши якісним позичальникам доступ до кредитних ресурсів.

Карантин суттєво вплинув на роботу фінустанов в Україні, але після повного зняття обмежень ключовим завданням банків стане участь в економічному відновленні країни, повідомляє Banker.ua з посиланням на опублікований НБУ «Огляд банківського сектора».

Як наголошується в документі, після виходу з карантину банки повинні бути готові підтримати бізнес, забезпечивши якісним позичальникам доступ до кредитних ресурсів.

Згідно з даними регулятора, через сезонний фактор і бажання бізнесу скоротити зобов’язання за валютними кредитами через девальваційні очікування, чисті гривневі кредити бізнесу протягом I кварталу зросли на 3,6%, а валютні скоротилися на 7%.

Що ж стосується чистих гривневих кредитів населенню, то вони в I кварталі виросли на 3,2%. У річному вимірі показник зростання сягнув 26,6%. При цьому частка непрацюючих кредитів в січні-березні збільшилася до 48,9% (+ 0,6%).

Вклади бізнесу в національній валюті за I квартал зменшилися на 6,4%, при цьому валютні збільшилися на 2,4% в доларовому еквіваленті. А ось депозити населення в цей період почали зростати: гривневі вклади підскочили на 4,4% за квартал (18,5% в річному вимірі), в той час як валютні збільшилися на 14,5%.

Банки в січні-лютому реагували на пом’якшення монетарної політики зниженням ставок по депозитах. Загальна вартість 12-місячних гривневих депозитів населення впала до 11,9% річних, а в доларах – до 1,2% річних. Що ж стосується бізнесу, то тут ставки по депозитах в нацвалюті впали до 7,1% річних.

Відомо, що в I кварталі українські банки нарощували кошти на коррахунках в іноземній валюті, примножували вкладення в ОВДП і скорочували вкладення в депозитні сертифікати.

За підсумками I кварталу прибуток банківського сектора склав 16 млрд гривень, збільшившись на 23,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. При цьому протягом березня банки отримали прибуток у розмірі 97 млн ​​гривень, а 14 фінустанов зіткнулися зі збитками на рівні 2,7 млрд гривень.

У Нацбанку прогнозують, що в наступні місяці фінансовий результат банківського сектора різко погіршиться. Це станеться через зниження якості кредитів і доформування резервів під них.

Проте, багато українських банків зможуть уникнути необхідності в збільшенні капіталу, оскільки більшість фінустанов увійшли в кризу підготовленими.

Читайте також: Ставки наступають: огляд депозитів в гривні (травень 2020)

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше Нацбанк відзвітував про підсумки 2019 року і виділив 10 важливих показників, що стосуються останніх фінансово-економічних змін в країні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)