Скільки заробляють українські стартапи – дослідження Polish-Ukrainian Startup Bridge

стартап

Для 39,2% стартаперів єдиним джерелом фінансування є особисті заощадження.

Понад половину українських стартаперів досі не почали заробляти. Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Polish-Ukrainian Startup Bridge, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали AIN.UA.

За даними дослідження Polish-Ukrainian Startup Bridge, ресурси сучасних українських стартаперів досить обмежені, тому отримання доходу від підприємницької діяльності на етапі становлення та пошуку оптимальної бізнес-моделі для них є важливим.

Більше половини респондентів, опитаних фахівцями Polish-Ukrainian Startup Bridge, – 51,3% – ще не мають доходів, 19,6% із них заробляють близько €10 000, а 10,8% фіксують прибуток на рівні €50 000 та вище.

Так, за даними дослідників, із 158 опитаних ними українських стартаперів близько 50% в момент проведення анкетування перебували на початковій стадії розвитку, тоді як працюючими на ринку менше ніж 5 років себе назвали 87,3% респондентів.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку учасників опитування, найбільшою перешкодою розвитку їхніх компаній є дефіцит коштів на розвиток команди.

Для 84,2% стартаперів базовим джерелом фінансування проектів є особисті заощадження. Для 39,2% респондентів таке джерело – єдине.

Що ж до підтримки, яку надає компаніям Український фонд стартапів, то такою можливістю на сьогоднішній день встигли скористатися близько третини учасників опитування.

Клієнтами українських стартапів є переважно приватні особи та представники МСБ, і лише 8,9% співрозмовників Polish-Ukrainian Startup Bridge пропонують послуги B2A для центрального адміністрування (12% – для місцевого адміністрування).

Галузі, в яких задіяні компанії-стартапи, пов’язані з розробкою програмного забезпечення та нових технологій.

55,1% із компаній, власники яких взяли участь у дослідженні, розташовані у Київській області. Менш ніж 4,5% таких підприємств базуються в українських містах, населення яких не перевищує 100 000 осіб.

Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в IV кварталі 2021-го Індекс ділових очікувань українського бізнесу впав до 112,1% із 114,3%, зафіксованих у липні-вересні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)