«Спліт» запрацював: НБУ став регулятором ринків небанківських фінансових послуг

Нагляд за діяльністю фінустанов буде адекватним тим ризикам, які притаманні діяльності компаній, обіцяють в НБУ.

Закон про «спліт» запрацював: з 1 липня Нацбанк України отримав повноваження з регулювання ринків небанківських фінпослуг, передає Banker.ua.

За словами глави Нацбанку Якова Смолія, запуск «спліту» знаменує собою новий етап розвитку небанківського ринку, що передбачає як великі можливості, так і серйозні виклики. Також Смолій називає «спліт» однією з найбільших реформ на фінансовому ринку.

Як зазначають в НБУ, завдяки проекту «спліт» небанківські фінустанови отримають нові можливості для розвитку і впровадження інновацій, а умови ведення бізнесу стануть максимально прозорими і зрозумілими.

Отримання Нацбанком повноважень з регулювання ринків небанківських фінпослуг дозволить забезпечити фінансову стабільність на більш комплексному рівні, а також удосконалити регулювання сектора відповідно до міжнародних стандартів.

Крім того, додають в НБУ, права споживачів буде захищено, а населення зможе отримати доступ до широкого кола фінансових послуг.

У Нацбанку зазначають, що впровадження моделі регулювання буде поступовим, регулятор має намір удосконалити вимоги до ліцензування, а також оцінки платоспроможності та ліквідності, системи управління ризиками та корпоративного управління. Також буде запроваджено нагляд за ринковою поведінкою і визначені процедури реорганізації компаній, відновлення їхньої діяльності та виведення установ з ринку.

В НБУ обіцяють, що нагляд за діяльністю фінустанов буде адекватним ризикам, які притаманні їхній діяльності.

У Нацбанку також зазначають, що переваги реформи оцінять як фінансові установи та ринок, так і споживачі фінпослуг.

Читайте також: “Я завжди ставлюся з повагою до своєї роботи”, – Кирило Шевченко (CEO ”Укргазбанк”)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ вводить новий інструмент, що дозволяє банкам хеджувати процентні ризики і відкриває шлях до пожвавлення інвестиційної діяльності та довгострокового кредитування: перший аукціон своп процентної ставки буде проведено регулятором серед банків 2 липня 2020 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)