Чи зростуть ставки за кредитами та депозитами у 2022 році: озвучено прогноз

графики

На збереження високих ставок у 2022-му вплине значний попит на кредити. І не тільки.

Зростання кредитних та депозитних ставок у поточному році не уникнути. Про це у коментарі НВ Бізнес повідомив Костянтин Хведчук із банку «Південний», передає Banker.ua.

Найближчими місяцями на тлі прогресуючої інфляції ставки за кредитами та депозитами в Україні зростатимуть, прогнозують в банку «Південний».

За словами аналітика стратегічного розвитку Костянтина Хведчука, з метою досягнення інфляційної цілі у 5% регулятор може вдатися до подальшого підвищення ключової ставки. Крім того, додає експерт, Нацбанк може ініціювати резервування гривневих коштів.

Так, зазначають в банку «Південний», вже у І кварталі очікується підвищення ставки НБУ до 9,5-10%, а наприкінці року – її зниження до 8,5%.

За словами Костянтина Хведчука, зростання кредитних і депозитних ставок більшою мірою торкнеться великого бізнесу і стосуватиметься короткострокових позик. Для малого бізнесу, прогнозують в банку «Південний», ставки можуть бути «законсервовані» на поточному рівні.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до ставок за депозитами домогосподарств, то вони, зазначає експерт, традиційно реагують на ситуацію із запізненням. Проте тенденція до їхнього зростання вже намітилася, і в 2022 році вона безперечно збережеться.

В ICU, у свою чергу, прогнозують підвищення ставок за валютними депозитами фізосіб. Фінансовий аналітик групи Михайло Демків зазначає, що насамперед йдеться про доларові внески, посилаючись на глобальну тенденцію до зростання ставок у валюті США.

При цьому, додає він, якщо фінустанови зможуть купувати суверенні єврооблігації України, то виникне додатковий попит, який може підвищити зростання індексу UIRD у 2022 році в доларі до 2%.

графики и отчеты

Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 9% підвищення облікової ставки НБУ в грудні підтримали 7 із 10 членів Комітету з монетарної політики.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)