Ставки за роздрібними депозитами зростуть вже у найближчі 3-4 місяці – банкір

рабочий стол

Коли українські банки зможуть повернутись до більш активного залучення депозитів.

Ставки за роздрібними депозитами зростуть у найближчі 3-4 місяці, а можливо і раніше. Про це під час круглого столу від FinClub розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравіцький, повідомляє Banker.ua.

За словами представника ТАСкомбанку, підвищення депозитних ставок, яке очікується у перспективі 3-4 місяців, буде пов’язане з макроекономічними факторами, зокрема з інфляцією.

«Є певний лаг часу, коли інфляція починає проникати дедалі глибше в економіку. Роздрібні ставки за вкладами, напевно, мають тренд до підняття в найближчі 3-4 місяці. Можливо, навіть раніше», – прогнозує Артур Муравіцький.

Крім того, додає експерт, банки можуть повернутися до активнішого залучення депозитів в умовах швидкого відновлення економіки та відновлення темпів кредитування.

На сьогоднішній день, за його словами, банки не мають об’єктивних причин, щоб платити адекватні з точки зору макроекономіки депозитні ставки.

«Відсоток за депозитами зараз не покриває темпи інфляції. Це реалії воєнного часу», – зазначив заступник голови правління ТАСкомбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

Микита Малясов, який очолює відділ депозитів ПУМБ, вважає реалістичним інфляційний прогноз на рівні 25%. На його думку, з урахуванням темпів інфляції, банки будуть змушені підвищувати ставки навіть в умовах обмеженого кредитування для збереження ресурсної бази.

У ПУМБ вважають, що зростання ставок у червні-липні 2022 року не буде.

«Можливо, ми до цього повернемося, швидше, не раніше другої половини літа», – зазначає фахівець, додаючи при цьому, що до кінця року зростання доходності депозитів складе не менше 1-1,5%.

гривна

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну гривневі вклади населення зросли майже на 24% за рахунок коштів на вимогу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)