Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк презентував Стратегію розвитку FinTech в Україні
Реалізація Стратегії розвитку FinTech-екосистеми в Україні в значній мірі залежить від виконання низки пов’язаних діджитал-проектів.
Нацбанк ще на один крок наблизився до створення повноцінної FinTech-екосистеми в Україні: регулятором затверджено Стратегію розвитку галузі до 2025 року, передає Banker.ua.
В рамках Стратегії розвитку FinTech-екосистеми НБУ затвердив курс на сталий розвиток інновацій, Cashless і підвищення фінансової грамотності як бізнесу, так і споживачів.
Покроковий план створення в Україні повноцінної FinTech-екосистеми включає розробку і впровадження концепту повноцінної регуляторної «пісочниці» для експрес-тестування інноваційних проектів, підвищення рівня фінансової грамотності та інклюзії бізнесу/населення, а також запуск академічної бази, що фокусується на відкритому банкінгу.
За словами керівника Департаменту стратегії та розвитку Нацбанку Сергія Карпенка, розроблена регулятором модель майбутньої української FinTech-екосистеми має бути інтегрована в світовий ландшафт, а також створювати умови для розвитку цифрових сервісів, сприяти розвитку талантів на ринку і стимулювати попит на інноваційні фінансові продукти.
Реалізація даної Стратегії, зазначають в Нацбанку, в значній мірі залежить і від виконання таких пов’язаних діджитал-проектів, як віддалена ідентифікація і верифікація, імплементація Євродирективи PSD2, надання можливості здійснення миттєвих платежів з рахунку на рахунок в СЕП у форматі 24/7 та інші.
В якості основних індикаторів успішного впровадження Стратегії Нацбанк визначає:
– масовий перехід учасників ринку на стандарти відкритого банкінгу та використання ними інструментів віддаленої верифікації та ідентифікації;
– запуск регуляторної «пісочниці» та збільшення кількості протестованих в ній інноваційних продуктів (до 16-20 продуктів на рік);
– збалансований розвиток всіх ніш галузі;
– широке застосування інновацій в наглядових та регуляторних процесах;
– робота над фінансовою та цифровою грамотністю населення, підвищення рівня підготовки кадрів та розвиток талант-пулу;
– входження Нацбанку в Глобальну мережу фінансових інновацій.
Читайте також: Інвестування в облігації: плюси і мінуси
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк переглянув вимоги до учасників платіжного ринку і операторів послуг платіжної інфраструктури, а також вніс корективи в умови реєстрації платіжних систем.
Коментарі (0)