Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Страховий ринок України почне роботу за новими законами з 1 січня 2021 р
Страховий ринок України, відповідно до нової законодавчої бази, розробленої в рамках “спліта”, повноцінно почне працювати з 1 січня 2021 року. За деякими нормами буде передбачений перехідний період. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку України.
У березні НБУ має намір презентувати “білу книгу” зі страхування, на базі якої будуть розроблені закони, що регулюють роботу страхового сектора, а в квітні на обговорення громадськості буде запропонована нова редакція закону про страхування, повідомив на XVІ Міжнародній Карпатській страховій конференції директор департаменту ліцензування Нацбанку України Олександр Бевз.
Він також повідомив, що центробанк вже провів інвентаризацію всіх підзаконних актів, що регулюють небанківський фінансовий сектор України, – їх близько 150. З 1 липня 2020 року, тобто з моменту, коли НБУ почне регулювати ринок, в його роботі, в частині законів, нічого не зміниться, тільки будуть оприлюднені кілька підзаконних актів, які набудуть чинності до 1 січня 2021 року. Зокрема, це положення про ліцензування і нагляд за страховими компаніями.
При цьому Бевз закликав страховиків уже зараз надавати в НБУ звітність про свою діяльність з тим, щоб після 1 липня, під час подання звітності за півріччя, не виникали проблеми.
За його словами, зараз в НБУ йде підбір кадрів для регулювання небанківського ринку країни. Так, на оголошені конкурси з відбору директора департаменту страхового нагляду подано більше 70 заяв, директора департаменту по методології – близько 80.
Директор департаменту ліцензування НБУ також повідомив, що протягом місяця на сайті центробанку запрацює платформа обміну інформацією з можливістю зворотного зв’язку. Тобто, можна буде письмово повідомити про проблему і в залежності від її значущості буде надано письмову відповідь або заявника запросять на зустріч зі співробітником НБУ.
Нагадаємо, Національний банк після реалізації проекту «спліт» спростить ліцензування і нагляд за фінансовими компаніями, запровадивши ризик-орієнтований підхід. В рамках проекту «спліт» Національний банк почав підготовку до тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ) в НБУ в уніфікованому форматі відповідно до практики збору звітності Національним банком України. У той же час, мікрофінансові організації – учасники ринку мікрокредитування – підписали Кодекс професійної етики щодо врегулювання простроченої заборгованості.
Коментарі (0)