НБУ виключив із Реєстру страховиків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях

documents

Ліцензії цих компаній було анульовано 19 грудня минулого року.

21 січня НБУ виключив із Держреєстру фінансових установ страхові компанії, розташовані на тимчасово окупованих територіях країни, повідомляє видання Banker.ua.

З Держреєстру, що включає дані про фінансові установи України, було видалено записи про 10 страховиків, що базуються в районах країни, які на сьогодні окуповані. Видалення даних про компанії з ДРФУ було затверджено Комітетом, що регулює роботу небанків, минулої п’ятниці.

Як уточнюють у Нацбанку, йдеться про такі страхові, розташовані в окупованому Донецьку, як «Українська страхова компанія» (ЄДРПОУ 20346864) та «Спіч» (ЄДРПОУ 32123558)

Не залишилося у Держреєстрі згадок і про СК «Гарант престиж» (ЄДРПОУ 33340229), «Євросибінвест» (ЄДРПОУ 30986539) та «Вега» (ЄДРПОУ 32686137).

Також у списку вибулих – страховик «Спеч і К» (ЄДРПОУ 20337285), що базується в місті Макіївка Донецької області, «Страховий союз» у Луганську (ЄДРПОУ 20185705) та кілька кримських компаній: страхове ПрАТ «Крим-Афес» (ЄДРПОУ 16331638), «Кримський страховий альянс» (ЄДРПОУ 30562259) та «Ангарант» із Севастополя (ЄДРПОУ 31514473).

Крім того, уточнюють у Нацбанку України, ліцензії всіх згаданих вище компаній було відкликано трохи більше одного місяця тому. Здійснено анулювання на підставі ЗУ № 1909-IX “Про страхування” (підпункт 1 пункту 21 розділу XV).

Варто зазначити, що Закон про страхування (№1909-IX) набув чинності 19 грудня 2021 року та передбачає виключення СК, що перебувають на тимчасово окупованих територіях України, із Держреєстру фінансових установ у порядку, встановленому регулятором.

Ліцензії, видані страховикам, які розташовані в окупованому районі або на території проведення ООС, згідно з документом, вважаються анульованими.

Головний Telegram-канал банкірів

Додамо також, що Закон 1909-IX «Про страхування» підтримали парламентарії 18 листопада 2021-го. Документ кардинально змінює вимоги, що пред’являються страховикам при їх ліцензуванні, оцінці ліквідності та платоспроможності, припинення діяльності, управлінню ризиками тощо.

Окрім дотримання вимог, пов’язаних із «прозорістю» структур і пред’явлених до керівництва компаній у частині ділової репутації до профпридатності, страховики повинні під час реєстрації пред’являти трирічні плани діяльності.

Щодо мінімального розміру статутного капіталу, то для страховиків non-life його встановлено на позначці 32 млн грн, а для компаній зі страхування життя – 48 млн грн.

Крім того, Національний банк вперше почав виявляти чіткі вимоги до страхових посередників із метою захисту інтересів споживачів. Тепер інформація про посередників має бути обов’язково внесена до єдиного реєстру. Плюс НБУ встановив вимоги до компетентності даних учасників ринку, переліку інформації про них, яка має бути надана споживачеві тощо.

Workplace

Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 21 січня регулятор видалив з Реєстру фінустанов записи про чотири кредитні спілки, ломбард і чотири фінансові компанії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)