Страхування інвестицій від воєнних ризиків: у Кабміні працюють над створенням трастового фонду

У групі Світового банку розглядають заявки від іноземних інвесторів. Японія нещодавно внесла до трастового фонду перший транш для покриття ризиків під час інвестування в Україну.

Міністерство економіки розробляє архітектуру страхування воєнних ризиків, зокрема страхування інвестицій. Про це розповів заступник міністра економіки Олександр Грибан під час відкриття українсько-скандинавського економічного форуму, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

«Разом з міжнародними фінансовими інституціями і представниками країн-партнерів, насамперед G7, ми працюємо над створенням цільового трастового фонду, який гарантує, що ринок приватного перестрахування знову стане активним в Україні. Це, у свою чергу, активізує ринок приватного капіталу», – зазначив заступник міністра.

За його словами, багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA) з групи Світового банку вже розглядає заявки від іноземних інвесторів щодо покриття ризиків. В Японії нещодавно оголосили, що вже внесли до трастового фонду $23 млн для покриття воєнних ризиків під час інвестування в Україну.

Грибан підкреслив, що низка експортно-кредитних агентств вже готова забезпечити страхування своїх інвесторів. Крім того, Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) отримала спеціальний мандат і підтримує не лише американські компанії, а й будь-яких інвесторів, які готові інвестувати в Україну.

Водночас платформа Advantage Ukraine, яка працює за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», відбирає інвестиційні та верифікує заявки, а також надає необхідну допомогу у підготовці проектів і консультує потенційних інвесторів. Надалі інвесторів супроводжуватиме урядовий офіс UkraineInvest.

«Закликаємо всіх міжнародних партнерів та інвесторів вже зараз розглядати країну як потенціал для розвитку бізнесу компаній. Адже Україна має багато переваг, щоб привернути увагу: у нас є кваліфіковані фахівці, які можуть впоратися з численними викликами і завданнями. Ми пропонуємо готові рішення для бізнесу, зокрема, промислового сектору», – додав заступник міністра.

Читайте також: До весняних робіт: якими є умови кредитування агробізнесу в українських банках. Спецпроєкт

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄС виділив Україні ще €1,5 млрд макрофінансової допомоги.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)