Світова економіка ризикує повернутися до Великої депресії – глава МВФ

Світова економіка ризикує повернутися до Великої депресії, викликаної нерівністю і нестабільністю фінансового сектора, заявила в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на The Guardian.

Глава МВФ озвучила дані останнього дослідження фонду, в якому проведено порівняння поточної економіки світу з 20-ми роками минулого століття, які призвели до великої краху фінансових ринків.

За її словами, хоча розрив у нерівності між країнами скоротився за останні 20 років, він збільшився всередині країн. Особливо це помітно в Великобританії: “перші 10% контролюють майже стільки ж багатства, скільки нижні 50%”.

Георгієва підкреслила, що в певному сенсі подібна небезпечна тенденція спостерігалася на початку 20-го століття, коли подвійні сили технологій та інтеграції призвели до першого “золотого віку”, бурхливим 20-м рокам і, в підсумку, до фінансової катастрофи.

Вона попередила, що нові проблеми, зокрема, складна кліматична ситуація і посилення торгового протекціонізму, означають, що наступне десятиліття буде характеризуватися соціальними заворушеннями і волатильністю ринку.

Відзначимо, що згідно з дослідженням міжнародної організації Oxfam “Час піклуватися” (Time to Care), в 2019 році мільярдери світу, всього 2153 людини, мали більше багатства, ніж 4,6 мільярда чоловік населення землі.

“Цей значний поділ грунтується на недосконалій економічній системы, яка цінує багатство небагатьох привілейованих, в основному чоловіків, а більше мільярдів годин найважливішою роботи – неоплачуваної і недостатньо оплачуваної роботи по догляду, виконується в основному жінками і дівчатками по всьому світу”, – відзначають аналітики.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)