Світова економіка навряд чи повернеться у стан останніх 10 років – голова ЄЦБ

графики

У перспективі глобалізація може продовжитися в іншому форматі, припускають у ЄЦБ.

Не варто розраховувати на те, що світова економіка повернеться до низькоінфляційного середовища, в якому перебувала протягом останнього десятиліття. Про це на форумі ЄЦБ заявила глава Європейського Центробанку Крістін Лагард, повідомляє Banker.ua із посиланням на БізнесЦензор.

За словами президента ЄЦБ, більшість процесів у світовій економіці, які були зафіксовані протягом останніх 20 років, ґрунтувалися на таких «китах», як глобалізація, розподіл ланцюжків постачання та скорочення витрат.

Наразі картина змінилася, і подальший напрям експерти прогнозувати поки що не беруться.

Так, зазначає Крістін Лагард, існує думка, що в перспективі глобалізація може продовжитися в іншому форматі. Також експерти не виключають, що локація, з якої надаються послуги, відтепер визначатиметься не лише рівнем витрат, а й іншими факторами.

Зокрема, йтиметься про те, де слід локалізувати сервіси, де наймати співробітників, де скорочувати витрати, чи ці місця є політично союзниками чи недругами і чи є можливим прогнозування перспектив бізнесу.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, у якості фактора, який впливатиме на динаміку інфляції в Європі, Крістін Лагард вказує на «зелену» трансформацію в регіоні.

За її словами, високий рівень інфляції, який фіксується у європейському регіоні, значною мірою спровокований «енергетичним шоком, з яким ми зіткнулися, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» на тлі високої залежності єврозони від зовнішніх постачальників енергоресурсів.

«Повернення до низькоінфляційного середовища не буде. Я вважаю, що сили, звільнені внаслідок пандемії COVID-19, внаслідок масштабного геополітичного шоку, з яким ми зіткнулися, тепер змінять ландшафт, у якому ми перебуватимемо», – зазначила голова Європейського Центробанку.

ЕЦБ

Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Європейський Центробанк переглянув прогнози інфляції та анонсував цикл підвищення ставок починаючи з липня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)