Світовий банк надасть Україні грант обсягом $4,5 млрд: на що витратимо

доллар

Грантове фінансування дозволяє знизити боргове навантаження на держбюджет та думати про повоєнне відновлення України.

Світовий Банк надасть Україні грант обсягом $4,5 млрд: кошти буде виділено з Цільового фонду СБ і спрямовано на відшкодування видатків державного бюджету, пов’язаних із соціальними виплатами та реалізацією програми медичних гарантій, повідомляє Banker.ua.

Міністерство фінансів України та Світовий банк в особі Регіонального директора Організації у справах Східної Європи Арупом Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту обсягом $4,5 млрд.

Грант, виділений з Цільового фонду СБ, буде спрямований на забезпечення низки виплат, серед яких зазначено окремі програми державної соціальної допомоги (оплата ЖКП, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО), пенсійні виплати та оплата медпослуг за програмою медичні гарантії.

Головний Telegram-канал банкірів

Грантове фінансування, яке надається Україні, було виділено Сполученими Штатами Америки та спрямоване до Цільового фонду багатьох донорів у рамках проєкту «Підтримка держвитрат для забезпечення сталого державного управління в Україні».

Як зазначив під час підписання Угоди Міністр фінансів Сергій Марченко, завдяки зусиллям уряду США та команди Світового банку український уряд продовжує забезпечувати виплати зарплат, а також соціальних та пенсійних виплат в умовах боротьби з агресором.

«Грантове фінансування є надзвичайно важливим для нас, оскільки дозволяє знизити боргове навантаження на держбюджет і думати про повоєнне відновлення України», – заявив Сергій Марченко.

Варто зазначити, що МБРР та Міжнародна асоціація розвитку вже запроваджують в Україні спільний проєкт, спрямований на підтримку державних видатків щодо забезпечення сталого держуправління в Україні на загальну суму $2,79 млрд.

Кошти, що виділяються в рамках проєкту, спрямовуються на відшкодування бюджетних видатків як на національному, так і регіональному рівнях.

здание

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що в другому півріччі 2022-го Індекс інвестиційної привабливості України впав до мінімальних з 2013 року значень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)