Світовий банк припиняє кредитування Китаю до 2031 року: новий етап співпраці

Згідно з повідомленням Reuters від 1 липня, Світовий банк планує поступово згорнути кредитування Китаю до 2031 року. Очікується, що відповідний план буде винесений на розгляд ради директорів у тиждень, який розпочнеться 20 липня. Формального голосування при цьому не передбачається, однак сам крок розглядається як важливий сигнал про трансформацію відносин між сторонами на тлі того, що Китай уже став другою економікою світу. повідомляє Banker.ua з посиланням на Reuters.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з оприлюдненими параметрами, Світовий банк має намір обмежити загальний обсяг кредитування Китаю рівнем приблизно 2 мільярди доларів до 2031 року, після чого програма фінансування буде повністю припинена. Фактично скорочення відбувається вже кілька років поспіль: якщо у 2017 році обсяг кредитів становив близько 2,4 мільярда доларів на рік, то у 2025 році він знизився приблизно до 750 мільйонів.

Цей процес пов’язаний із переоцінкою ролі Китаю в глобальній фінансовій системі та зміною підходів до країн із високим рівнем економічного розвитку. У рамках чинної п’ятирічної стратегії співпраці між сторонами передбачено поступове згортання підтримки з боку інституції, що також відображає нову модель взаємодії.

Зміна ролі Китаю у системі Світового банку

Поворотним моментом у відносинах стало те, що ще з 2000 року Китай втратив доступ до пільгових кредитів Міжнародної асоціації розвитку (IDA), яка орієнтована на найбідніші країни. Водночас уже з 2007 року Пекін сам почав робити внески до цього фонду, а сьогодні входить до числа його найбільших донорів, посідаючи п’яте місце.

Читайте також: Частка непрацюючих кредитів у банках залишається на низькому рівні: що впливає на динаміку

Представники Світового банку зазначають, що таке рішення відображає значні успіхи Китаю в економічному розвитку за останні десятиліття та фактично означає перехід до нового етапу співпраці, де країна вже не розглядається як типовий отримувач фінансової допомоги.

Політичний контекст і реакція США

Рішення також має виразний політичний вимір. Протягом тривалого часу США та низка західних країн наполягали, що економіка масштабу Китаю більше не повинна отримувати кредити розвитку від багатосторонніх фінансових інституцій. Під час першого президентського терміну Дональда Трампа це питання неодноразово ставало джерелом суперечок між Вашингтоном і міжнародними організаціями.

Після появи інформації про поступове згортання кредитування Міністерство фінансів США назвало цей крок «рухом у правильному напрямку» та закликало інші міжнародні фінансові структури, зокрема регіональні та агентства системи ООН, переглянути свої підходи до аналогічних програм.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)