Світовий банк різко поліпшив прогноз зростання ВВП України: ЦИФРИ

Скорочення української економіки в 2020 році, згідно з оцінкою Світового банку, склало 4,2%.

Зростання ВВП України за підсумками поточного року складе 3,8%. Такий прогноз міститься в свіжому огляді Світового банку, передає Banker.ua.

У 2021 році зростання ВВП України сягне 3,8%, що на 0,8% більше, ніж вказано в січневому огляді Світового банку: тоді експерти СБ очікували на відновлення економіки країни на рівні 3%.

У той же час, за підсумками 2022 року українська економіка зросте лише на 3%: ранній прогноз Світового банку припускав підйом ВВП на рівні 3,1%.

Оцінюючи підсумки 2020 року, аналітики Банку заявляють про скорочення економіки України на 4,2%: згідно з січневою оцінкою СБ, падіння ВВП передбачалося на рівні 5,5%.

Як зазначають експерти Світового банку, вакцинація в Східній Європі протікає досить повільно, адже країни регіону зазнають труднощів із забезпеченням препаратами і страждають через затримки з відвантаженням.

«Не дивлячись на ці перепони, Україна прагне вакцинувати третину дорослого населення до кінця 2021 року», – відзначають в Банку.

Як повідомляють у Світовому банку, за підсумками 2020 року, економіка Східної Європи скоротилася на 3,3% на тлі «подвійного шоку», пов’язаного як з пандемією COVID-19, так і з ескалацією геополітичної напруженості.

«Не дивлячись на ці перешкоди, відновлення в Україні – найбільшій економіці субрегіону – було більш стійким, ніж очікувалося», – кажуть експерти, вказуючи в якості позитивних факторів успіхи сільськогосподарської галузі та збільшення роздрібних продажів наприкінці 2020 року.

Згідно із прогнозом Банку, зростання економіки Східної Європи за підсумками поточного року складе 1,9%, а в 2021-му досягне «скромних» 2,7%.

Читайте також: Картки, гроші, ваш пароль: наскільки кіберзахищений український фінсектор

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, ключовими факторами, які спровокували обвал ВВП України в 2020 році, стали карантинні обмеження і зниження внутрішнього попиту, в першу чергу, інвестиційного.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)