Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк України скасував тарифи на депозитарні послуги
Ця ініціатива позитивно позначиться на залученні додаткових коштів у військові ОВДП, зазначають у НБУ.
Нацбанк України скасував тарифи на депозитарні послуги та розширив перелік депозитарних операцій, повідомляє Banker.ua.
Регулятор зробив ще один крок до підвищення ефективності роботи фінансової системи на період дії в Україні воєнного стану.
Так, НБУ скасував на час дії воєнного стану нарахування плати за послуги депозитарію та депозитарної установи, а також за послуги з обліку та обігу депозитних сертифікатів НБУ.
Йдеться про супровід рахунків у цінних паперах та інформаційні операції, про зберігання цінних паперів та адміністративні депозитарні операції, корпоративні та облікові депозитарні операції, а також про надання послуг з обслуговування угод з депозитними сертифікатами Нацбанку.
Крім того, депозитарій НБУ додав до переліку депозитарних операцій, які можуть здійснюватися в системі депозитарного обліку держпаперів, операції, пов’язані із заставою цінних паперів, а також із її зміною та припиненням плюс із зверненням на предмет застави.
Регулятор закликав учасників ринку підтримати цю ініціативу та мінімізувати власні тарифи для кінцевих інвесторів. Це, зазначають у Нацбанку, позитивно позначиться на залученні додаткових коштів у військові ОВДП, які розміщуються щотижня Міністерством фінансів України.
Ці зміни були затверджені регулятором 17 березня в рамках постанови Правління НБУ №53 «Про внесення змін до постанови Правління Нацбанку №20 від 24 лютого 2022 року».
Про те, коли буде відновлено тарифи на депозитарні послуги та послуги з обліку та обігу депозитних сертифікатів, Нацбанк повідомить додатково.
Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що клієнти державного ПриватБанку встигли інвестувати у військові облігації внутрішньої держпозики понад 300 млн гривень.
Коментарі (0)