Точний прогноз щодо ВВП можна буде зробити лише після завершення бойових дій – НБУ

document

Найбільше з початку бойових дій постраждав сектор послуг, зазначають у НБУ.

Нацбанк, фінустанови та держоргани України зосереджені на підтримці безперебійного функціонування фінансової системи, але на багато процесів в умовах війни вплинути неможливо. Про це у коментарі ZN.UA заявив голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.

За словами Кирила Шевченка, війна вдарила по різним галузям української економіки нерівномірно: найбільше з початку бойових дій постраждав сектор послуг.

Деякі ж галузі в умовах воєнного стану переорієнтувалися на виробництво продукції для потреб захисту країни, що, зазначають у НБУ, може певною мірою зменшити вплив війни на українську економіку.

Так, уточнює Кирило Шевченко, йдеться про харчову та текстильну промисловість, виробництво будівельних матеріалів та машинобудування.

Головний Telegram-канал банкірів

У НБУ зазначають, що понад 10 областей та столиця України сьогодні охоплені бойовими діями, і на ці території до вторгнення припадало понад половину ВВП країни.

Під час війни багатьом компаніям в областях, атакованих російськими військами, довелося призупинити роботу. І це матиме для економіки довгострокові наслідки.

Що ж до прогнозів щодо ВВП, то точна оцінка, за словами голови Нацбанку, може бути надана лише після завершення бойових дій.

«В умовах війни відбувається багато речей, на які ми не можемо вплинути і навіть із досить високою ймовірністю порахувати. Це стосується зокрема ВВП», – заявив у коментарі Шевченко.

За його словами, НБУ, фінустанови та держоргани України сьогодні зосереджені на підтримці безперебійного функціонування фінансової системи та докладають для цього максимум зусиль.

document

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови НБУ, на даному етапі прогнозувати, яким курс валют в Україні буде після війни, неможливо.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)