Коло посередників розширено: інвестиційним компаніям дозволили торгівлю валютними ОВДП

калькулятор и блокнот

Рішення регулятора про допуск інвесткомпаній до торгівлі валютними держоблігаціями набуває чинності 15 січня.

Інвестиційним компаніям в Україні дозволили торгівлю валютними ОВДП на вторинному ринку, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали biz.censor.

Рішення регулятора про допуск інвесткомпаній до торгівлі валютними облігаціями внутрішньої позики набуває чинності із завтрашнього дня – 15 січня. Норми, що передбачають розширення кола посередників, з якими резидентам дозволено здійснювати розрахунки на вторинному ринку ОВДП в інвалюті, утримуватись у постанові правління Нацбанку №3 від 13 січня.

За даними НБУ, якщо раніше такі операції можна було здійснювати виключно з банками, то від завтра розрахунки в інвалюті дозволені з інвестиційними фірмами – гравцями небанківського ринку.

Головний Telegram-канал банкірів

Як повідомляють у Нацбанку, завдяки цьому нововведенню рівні умови на вторинному ринку ОВДП отримають усі його учасники. Крім того, допуск інвестиційних компаній до торгівлі валютними облігаціями, як очікується, сприятиме посиленню конкуренції та розширенню можливостей, а також підвищить ліквідність ринку держпаперів.

Крім зазначеного вище кроку, з 15 січня для банків буде відкрито можливість зарахування на поточні рахунки одержувачів-фізособ в Україні переказів у нацвалюті, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті під час використання кореспондентських рахунків банків.

Крім того, із завтрашнього дня фінустанови зможуть здійснювати переказ іноземної валюти, придбаної на вказану мету, з транзитного рахунку банку без зарахування її на поточні рахунки громадян.

Вказані вище нововведення, як очікують у НБУ, сприятимуть подальшому розвитку ринку платіжних послуг в Україні, здешевлять відповідні послуги для споживачів та дозволять покращити їхню якість, а також забезпечать зростання обсягів надходжень приватних грошових переказів до країни.

Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що регулятор надав ліцензію на переказ коштів у гривні компанії «Бі. Мані» (ЄДРПОУ 43820590).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)