Трейдери знову переключилися на надійні активи: скільки сьогодні коштує золото

В 2021 році цінове ралі зразка 2020-го на ринку золота навряд чи повториться, вважають в CPM Group.

Трейдери знову віддають перевагу надійним активам: золото дорожчає на тлі зростання кількості хворих на COVID-19 і введення нових карантинних обмежень, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 25 березня квітневий ф’ючерс на золото подорожчав до $1735,65 (+ 0,14%), тоді як ціна травневого ф’ючерсу на срібло впала до $25,18 за унцію, опустившись на 0,2%.

Крім складної епідеміологічної обстановки в усьому світі, ринок золота отримав «перепочинок» завдяки зниженню прибутковості облігацій на тлі свіжих заяв глави ФРС США про інфляцію і подальші дії американського регулятора в разі, якщо зростання цін в країні стане проблемою. При цьому відтік коштів з «золотих ETF», що спостерігався раніше, помітно вичерпався.

За словами аналітиків HSBC, в разі подальшого зниження прибутковості облігацій США золото дорожчатиме навіть за сильного долара.

У той же час, експерти CPM Group вважають, що в 2021 році цінове ралі зразка 2020-го навряд чи повториться. Плюс якщо минулого року інвестиційний попит на «жовтий метал» склав 44,5 млн унцій, то, згідно з прогнозом аналітиків, в 2021-му показник очікується на рівні 42,8 млн унцій.

У CPM Group вважають, що цього року інвестиційна активність на ринку відновиться лише за умови ще більшого зниження цін на золото.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 551.5020 гривень, грам срібла оцінюється в 22.6672 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 1 055.5771 грн/грам, а паладію – 2 362.8848 грн/грам.

Читайте також: Топ найкращих весняних акцій від українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Wolfpack Capital очікують на зростання золотих котирувань в довгостроковій перспективі: підтримку ринку, на думку аналітиків, надасть схвалення Конгресом США нового пакету стимулюючих заходів обсягом $3 трлн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)