Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У лютому ціни в Україні зросли на 1,6%: що подорожчало найбільше
Ціни у лютому зростали на тлі надмірного попиту, порушення ланцюжків поставок та підвищення виробничих витрат.
Протягом лютого ціни в Україні зросли на 1,6%: у річному вимрі інфляція прискорилася до 10,7%, повідомляє Banker.ua.
Минулого місяця споживча інфляція в Україні помітно перевищила траєкторію прогнозу, представленого НБУ у січні. На тлі порушення ланцюжків поставок та надмірного попиту протягом лютого стрімко зросли ціни на пальне та продукти харчування.
Так, у річному обчисленні споживча інфляція в Україні прискорилася з січневих 10% до 10,7%, а у місячному вираженні ціни злетіли на 1,6%.
За даними НБУ, базова інфляція у лютому прискорилася з 7,6% до 8,2%. Ціни зросли як на оброблене продовольство, так і на непродовольчі товари – до 13,8% р/р та до 1% р/р відповідно.
У категорії оброблених продтоварів найбільше зростання цін було зафіксоване на молочну та м’ясну продукцію, імпортні каву, шоколад, рибу та сухофрукти. Також на тлі ослаблення української нацвалюти минулого місяця стрімко дорожчали побутові товари та предмети особистого догляду плюс фармацевтична група.
Зростання цін на соняшникову олію у лютому сповільнилося, вартість хліба та макаронних виробів практично не змінилася, тоді як здешевлення одягу та взуття лише прискорилося.
Зростання вартості послуг, а також темпи підвищення цін на сирі продукти харчування минулого місяця залишалися на січневому рівні – 10,5% р/р та 13,6% р/р відповідно.
Що ж до адміністративно регульованих цін, то у лютому їхнє зростання прискорилося до 12,2% р/р. Стрімке подорожчання було зафіксоване й у категорії «пальне» – до 27,5% р/р.
Як зазначають у Нацбанку, сьогодні, в умовах вимушеного запровадження адміністративних обмежень, такі ринкові монетарні інструменти, як облікова ставка, відчутної ролі у функціонуванні грошово-кредитного та валютного ринків не відіграють.
Тим не менш, регулятор, як і раніше, дотримується режиму інфляційного таргетування та націлений на застосування облікової ставки та інших монетарних інструментів для повернення інфляції до цілі 5% після того, як територія України буде звільнена від російських загарбників.
Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що золотовалютні резерви ЦБ РФ на суму $415 млрд, арештованих західними урядами, дуже скоро можуть бути передані Україні.
Коментарі (0)