У Мінфіні прокоментували реструктуризацію євробондів України

Кабінет Міністрів запропонував інвесторам умови реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутися до 1 серпня 2024 року.

У Міністерстві фінансів України очікують на досягнення угоди про реструктуризацію в найближчі тижні, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

“Сильні армії мають підтримуватись сильними економіками задля того, щоб вигравати війни. Україна продемонструвала надзвичайну стійкість, зіткнувшись з повномасштабним вторгненням росії, а наша економіка перевершила всі очікування. Але це крихка рівновага, яка залежить від продовження послідовної та значної підтримки партнерів. Вчасна реструктуризація боргу є важливою частиною цієї підтримки”, – прокоментував міністр фінансів України Сергій Марченко.

Він нагадав, що Україна проводила консультації з інвесторами на постійній основі з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії та доклала чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власників єврооблігацій на засадах взаємної довіри.

“Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх наших партнерів як з державного, так і з приватного секторів”, – підсумував Марченко.

У Мінфіні додали, що уряд України публічно повідомив, що з 3 по 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20 % єврооблігацій України. Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ. Умови запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.

Пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:

  • або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1),
  • або на серію простих облігацій (варіант 2).

Деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ. Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25 % до 60 % залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ.

Протягом наступних тижнів Уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року.

Читайте також: Найвищі привілеї і персоналізація. Чим унікальні преміальні картки українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чотирьом небанківським фінустановам анульовано ліцензії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)