У МВФ закликали центробанки забезпечити достатню ліквідність фінкомпаніям через коронавирус

Головний економіст МВФ Гіта Гопінат висловила думку, що для боротьби з економічними наслідками поширення коронавируса державам доцільно застосовувати «значні» фіскальні та грошовокредитні заходи. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на блог експерта, розміщеному на сайті МВФ.

Гіта Гопінат розповіла, що її основні рекомендації стосуються передачі готівкових коштів безпосередньо в руки домогосподарств та бізнесу, адже хоча зниження процентних ставок може вселити довіру, проте буде ефективним для стимулювання діяльності лише після того, як умови бізнесу нормалізуються.

“Домогосподарства та бізнес, які зазнають перебоїв у постачанні та падіння попиту, можуть бути націлені на отримання грошових переказів, субсидій на зарплату та податкових пільг, допомагаючи людям задовольнити свої потреби, а підприємствам – залишатися на плаву”, – зазначила головний економіст МВФ.

Вона наводила як приклад рішення Італії продовжити податкові терміни для компаній у постраждалих районах та розширити фонд для підтримки працівників, звільнених серед карантин та обмеження на поїздки. Південна Корея також запровадила субсидії для зарплат дрібним торговцям і збільшила надбавки шукачам роботи, тоді як Китай тимчасово відмовився від внесків на соціальне забезпечення для бізнесу, сказала вона.

“Для звільнених страхові виплати по безробіттю можна тимчасово підвищити, збільшивши їх тривалість та пільги, – зазначила Г. Гопінат. – Якщо оплачувані лікарняні та сімейні відпустки не належать до стандартних пільг, уряди повинні розглянути можливість їх фінансування, щоб дозволити найманим працівникам залишатися вдома, не боячись втратити роботу під час епідемії”.

Г. Гопінат також заявила, що центральні банки повинні бути готовими забезпечити достатню ліквідність банкам та небанківським фінансовим компаніям, “особливо тим, хто надає кредити малим та середнім підприємствам, які можуть бути менш готовими протистояти різким розривам”. Уряди також можуть запропонувати тимчасові та цільові кредитні гарантії для короткострокових потреб цих фірм, а регулятори фінансового ринку та наглядові органи можуть заохочувати на тимчасовій та обмеженій основі розширення строків погашення позик, зауважила головний економіст МВФ.

Далі в її списку були більш широкі монетарні стимули, такі як зниження ставок та придбання активів. Вони можуть підняти довіру та підтримати фінансові ринки, якщо є помітний ризик значного посилення фінансових умов.

“Широкий фіскальний стимул, що відповідає наявному фіскальному простору, може допомогти збільшити сукупний попит, але, швидше за все, буде більш ефективним, коли бізнес-операції почнуть нормалізуватися”, – резюмувала Г. Гопінат.

Нагадаємо, у спільній заяві міністри фінансів G7 і глави центральних банків раніше заявили, що вони будуть використовувати всі відповідні інструменти політики для досягнення сильного, стійкого зростання і захисту від ризиків, пов’язаних з коронавірусом, що підсилило побоювання щодо глобальної рецесії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)